به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت ) از دیلی‌میل، محققان به این نتیجه رسیدند که هنگام گرمای تابستان و همچنین روزهایی که برگ‌های درختان شروع به ریزش می‌کنند، موهای افراد هم دچار ریزش می‌شوند.

این نظریه از سال‌ها پیش وقتی بیشتر مردم در تابستان‌ها و یا نزدیک روزهای پاییز از شدت گرفتن ریزش موهایشان گله داشتند، مطرح شده بود و سرانجام به دنبال تحقیق ۱۲ ساله دانشگاه جان هاپکینز، به اثبات رسید.

بنابه گفته این محققان، در طول تابستان و هنگام اوج گرما، پوست سر تا جایی که می‌تواند موها را حفظ می‌کند تا جلوی آفتاب سوختگی سر را بگیرد اما به محض از اینکه از شدت گرما اندکی کاسته می‌شود، فولیکول ها دیگر وظیفه سپر دفاعی ندارند و مو شروع به ریزش می‌کند.

این محققان با استفاده از سایت گوگل، میزان ریزش موی ساکنان ۸ کشور انگلیسی زبان در فصول مختلف را طی ۱۲ سال بررسی کردند و متوجه فصلی بودن ریزش موها شدند.

به اعتقاد محققان اینکه ما هم مانند حیواناتی که پوست اندازی می‌کنند، زمانی برای ریزش مو داریم، بسیار جالب است. همپنین آنها میگویند، مردم کشورهای مختلف جهان بنا به زمان تغییر فصل در آن مناطق، زمان ریزش موی متفاوتی دارند.

به گزارش طبنا، ریزش مو زمانی نگران کننده می‌شود که فرد، هر روز چیزی بیش از ۱۰۰ تار مو از دست بدهد.

مترجم: نادیا زکالوند