به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت ) از دیلی‌میل، کارشناس تغذیه و محققی از لندن چند نوع رژیم غذایی زیر را مضر می‌داند.

رژیم آبمیوه سم‌زدا

استفاده از رژیم آبمیوه، مطلوب کسانی است که می‌خواهند علاوه بر لاغر شدن، بدن‌شان را سم‌زدایی نیز کنند. اما بدن هرکس پس از ۲ یا ۳ روز گرسنگی، سوخت و ساز خود را کم کرده و چربی‌سوزی را به حداقل می‌رساند. در ضمن فیبر و پروتئین مفید موجود در میوه و سبزیجات هنگام آبگیری از بین می‌رود. این رژیم غذایی باعث سردرد، خستگی، کندذهنی و دایما گرسنه بودن می‌شود. از طرفی کبد و کلیه کار سم‌زدایی را انجام می‌دهند و شما مجبور به پیروی از این نوع رژیم غذایی نیستید.

رژیم غذایی معجزه

این رژیم غذایی مدعی است که با استفاده از ابرغذاهای خاصی می‌تواند به طور معجزه‌آسایی فرد را لاغر کند. از این ابرغذاها می‌توان به سرکه سیب، روغن نارگیل و چای سبز اشاره کرد. اما حقیقت این است که هیچ نوع ابرغذای خاصی وجود ندارد که به تنهایی باعث لاغری شوند.

رژیم غذایی بسیار کم کالری

رژیم‌های غذایی کم‌کالری بدن را دایما در حالت گرسنگی نگه می‌دارد و بدن تصور می‌کند که با کمبود منابع غذایی مواجه است و سوخت و ساز خود را به حداقل می‌رساند. در این حالت چربی‌سوزی و لاغرشدن هم به حداقل می‌رسد و هر زمان هم که این نوع رژیم را کنار گذاشتید، از قبل چاق‌تر خواهید شد. بنابراین این رژیم غذایی هم آنگونه که مدعی است باعث لاغری نمی‌شود و به دلیل کمبود مواد مغذی، بدن را در معرض بیماری‌ها قرار می‌دهد.

به گزارش طبنا، داشتن تعادل مناسب نسبت به سن و همچنین سبک زندگی سالم به همراه ورزش کردن، می‌تواند بهترین تناسب اندام و البته سلامتی، برایتان به ارمغان بیاورد.

مترجم: نادیا زکالوند