به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر زهره آشوری در آستانه برگزاری کنگره سالیانه انجمن حمایت از بیماران سوخته (انجمن ققنوس)، گفت: این همایش با هدف ارتباط مستمر و تنگاتنگ با خیرین و فعالین حوزه سلامت و بیماران سوخته ای که تحت پوشش هستند هرساله برگزار می‌شود.

وی با اشاره به همکاری ۱۸ مرکز درمانی سوختگی کشور با انجمن ققنوس، افزود: این همراهی و همکاری همزمان با برگزاری هفتمین کنگره سوختگی کشور، بیش از پیش نمایان خواهد شد.

آشوری با اعلام اینکه هفتمین کنگره کشوری سوختگی از روز شنبه ۱۲ اسفند ۹۶ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود، ادامه داد: به واسطه همراهی و همکاری وزارت بهداشت در امر سوختگی کشور، معاون اجتماعی وزارت بهداشت در این کنگره حضور خواهند داشت.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های این کنگره، رونمایی از کتاب پیشگیری از سوختگی است که برای در دسترس قرار گرفتن آحاد مختلف جامعه به چاپ رسیده است.

مدیر روابط عمومی انجمن ققنوس، گفت: هدف از چاپ این کتاب، آموزش پیشگیری از سوختگی در راستای کاهش آمار سوختگی است. زیرا، اعتقاد ما این است اگر استانداردسازی و آموزش درست انجام شود و به مقوله پیشگیری از سوختگی توجه ویژه شود، آمار سوختگی در کشور کاهش خواهد یافت.

آشوری اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه های کنگره امسال، تقدیر از خانواده های جان باختگان حادثه پلاسکو است و انجمن ققنوس تصمیم گرفت فرزندان این جان باختگان عضو افتخاری انجمن شوند.

وی افزود: برنامه دیگر این کنگره، برپایی نمایشگاه نقاشی و حضور بچه های شین آباد با کارهای دستی است که درست کرده‌اند.

آشوری به اشاره به راه اندازی کمپین چهارشنبه آخرسال همزمان با برگزاری کنگره، تاکید کرد: پرویز پرستویی هنرمند محبوب سینما درخواست کرده ایم سفیر انجمن ققنوس باشند و امیدواریم بتوانیم با این برنامه‌ها، کمتر شاهد حوادث تلخ چهارشنبه آخر سال باشیم.