به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر امین معتمدی،  در حاشیه اولین سمپوزیوم ایمپلن‌‌های تمام فک که در سالن همایش‌های رایزن برگزار شد، در مورد ایمپلت تمام فک اظهار کرد: روش پروآرچ در ایمپلنت تمام فک مطرح است که یک روش جدید در درمان بی‌دندانی کامل محسوب می‌شود.

وی افزود: این روش جدید درمان بی‌دندانی کامل دو سال پیش در دنیا مطرح شده است و از حدود یک سال قبل در ایران به وسیله جراحان فک و ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم ایمپلنت‌های تمام فک بیان داشت: دندانپزشکی ایمپلنت در راستای کوتاه شدن زمان درمان، زیبایی دهان و دندان و دیجیتالی شدن درمان ایمپلنت پیشرفت‌های بسیار کرده است و به منظور رسیدن به نتایج بهتر  روز به روز پیشرفت می کند.

معتمدی با اشاره به مزایای روش جدید پروآرچ در درمان بی دندان کامل گفت: در درمان های قدیمی تر گاهی یک تا حتی دو سال زمان نیاز بود تا  تمام  ایمپلنت‌های دندانی کاشته شود اما در روش پروآرچ در عرض دو روز تمام دندان های فرد به او تحویل داده می‌شود، همچنین در این روش درمان بی‌دندانی کامل از  با کیفیت ترین مواد برای ساخت ایمپلنت‌ها استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: از مزایایی دیگر روش پروآرچ می‌توان به این مسئله اشاره کرد که امکان استفاده از روش آنالوگ و دیجیتال برای ساخت ایمپلنت‌ها  وجود دارد و محدودیتی برای دندانپزشک ایجاد نمی‌کند و از طرفی یک درمان کم تهاجمی بوده و آسیب کمتری به استخوان های فک می زند.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم ایمپلنت‌های تمام فک  با بیان اینکه درمان بی دندانی کامل به روش  پروآرچ محدودیت سنی ندارد و در بیماران خاص مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: بیماران سرطانی که تحت رادیوتراپی قرار گرفته اند، دیابتی ها و مبتلایان به پوکی استخوان می توانند از درمان بی دندانی کامل به روش پروآرچ بهره ببرند و پس از ۲ روز درمان شوند و این یک مزیت مهم در مقایسه با سایر روش های درمان با ایمپلنت محسوب می‌شود.

معتمدی با اشاره به افزایش شیوع بی دندانی کامل در کشور گفت: به دلیل افزایش میانگین سنی در جامعه  آمار بی دندانی کامل  در حال رشد است و به دلیل اینکه شمار تحصیل کرده ها در ایران و علاقه به داشتن دندان های زیبا تمایل به کاشت ایمپلنت رو به افزایش است و این روش به دلیل درمان ۲ روزه بسیار مناسب افراد است.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم ایمپلنت‌های تمام فک تصریح کرد: درمان بی دندانی کامل با روش پروآرچ برای بیماران بسیار ساده است اما دندانپزشکان باید برای استفاده از این روش باید آموزش های تخصصی ببینند و اولین کنگره ایمپلنت های تمام فک به همین منظور برگزار شده است .

معتمدی با اشاره به هزینه و پوشش بیمه ای این روش درمان بی دندانی کامل گفت: هزینه روش  پروآرچ مانند درمان های ایمپلنت با کیفیت مشابه برابری می‌کند و در برخی کشورهای دنیا به ویژه کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد و فنلاند به دلیل اینکه بی‌دندانی کامل نوعی معلولیت است رایگان و تحت پوشش بیمه انجام می‌شود.