دکتر بشیر حاجی بیگی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره اهدای خون در ماه رمضان اظهار کرد: در کشور ما سالانه ۲ و نیم میلیون نفر به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون مراجعه می‌کنند که از این تعداد ۲ میلیون و صد هزار نفر موفق به اهدای خون می‌شوند و ۴۰۰هزار نفر به دلایلی نمی‌توانند اهدای خون داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مراکز انتقال خون به عنوان یک قانون اساسی تکریم ارباب رجوع باید رعایت شود، افزود: بر این اساس تلاش کرده‌ایم تا افرادی که برای اهدای خون به مراکز مربوطه مراجعه می‌کنند وقت زیادی را جهت اهدای خون صرف نکنند چراکه یکی از شاخص‌های مهم برای ارتقاء مراکز انتقال خون در دنیا دسترسی راحت و آسان اهدا کنندگان خون به مراکز انتقال خون است.

سخنگوی سازمان انتقال خون عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان به واسطه روزه‌داری میزان مراجعه به مراکز انتقال خون کمتر از روزهای عادی می‌‌شود و از طرفی در این ماه به عنوان نذر و سنت حسنه تعدادی تنها می‌خواهند در شب‌های قدر خون خود را اهدا کنند اما باتوجه به شلوغی این شب‌ها ممکن است تعدادی موفق به اهدای خون نشوند بنابراین توصیه ما این است در قبل و بعد از آن نیز باتوجه به نیاز روزانه به خون،مردم برای این کار اقدام کنند.

حاجی بیگی یادآور شد: مردم هنگام مراجعه به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون خود باید حتما کارت ملی خود را به همراه داشته باشند همچنین سن اهدای خون در کشور ما ۱۸ تا ۶۰ سالگی است و وزن اهدا کننده باید بالای ۵۰ کیلوگرم باشد.

وی با بیان اینکه انتقال خون کشور گفت: این مرکز نیاز بیش از ۹۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی را در جهت خون و فراورده‌های خونی را تامین کند که این خون توسط اهدا کنندگان تامین می‌شود.

سخنگوی سازمان انتقال خون عنوان کرد: در استان تهران ۳ مرکز به نام‌های شهید چمن گل، واقع در اتوبان شهید ستاری، مرکز شهید کریمی در پارک پلیس و مرکز وصال از ۸ صبح تا ۱۲ شب آماده خدمت رسانی به اهداکنندگان خون هستند.

حاجی بیگی گفت: مردمی که روزه‌دار هستند و برای اهدای خون می‌خواهند مراجعه کنند یک ساعت بعد از افطار بهترین زمان است و افرادی هم که بیمار هستند یا مسافر و به دلایلی نمی‌توانند روزه‌بگیرند در هر ساعتی می‌توانند جهت اهدای خون مراجعه کنند.