به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عبدالله رضیان با تاکید بر لزوم ساماندهی رودخانه‌های مازندران برای پیشگیری از وقوع سیلاب، گفت: به دلیل افزایش میزان آورده رودخانه‌ها و اینکه رودخانه‌ها گنجایش حجم بالا را ندارند باید ساماندهی آنها در دستور کار قرار گیرد زیرا  وقوع سیل را تشدید می‌کند.

وی با بیان اینکه برداشت از رودخانه حدود ۵ سال است مدیریت شده است، افزود: در این رابطه مشکلی نداریم و مشکل اصلی و علت وقوع سیل عدم ساماندهی رودخانه‌ها و اجرای ناقص طرح تنفس است.

وی با یادآوری طرح تنفس جنگل گفت: بر اساس این طرح بهره‌برداری از درختان غیرقابل احیا و شکسته و خشک بلامانع است اما متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی هر گونه بهره‌برداری را ممنوع کرده این در حالی است که که حجم زیاد و انبوهی از درختان شکسته وارد رودخانه‌ها شده و در هنگام بارندگی زمینه وقوع سیل را تشدید و خسارت‌ها را افزایش می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم برداشت و بهره برداری از درختان فرسوده و غیرقابل احیا، یادآور شد: برای احیا و حفاظت از جنگل و همچنین پیشگیری از بروز آتش سوزی و سیلاب باید اجازه برداشت از درختان غیرقابل احیا صادر شود. علت وقوع سیلابی که در سوادکوه داشتیم و باعث تخریب چندین پل شد درختان شکسته‌ای بود که جلوی جریان مسیر رودخانه را گرفته بود.