محمدسیاح، خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در نشست علنی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: باید دایره انتخاب برای جانبازان گسترش یابد، اینکه افراد بر اساس درصد ایثارگری انتخاب رشته کنند، رویه درستی نیست و به نفع کشور نخواهد بود.

وی گفت: همه طرفدار و مدیون خانواده ایثارگران هستیم، اما چرا سهمیه بندی برای گروه های خاص در نظر بگیریم، این کار در هیچ جای جهان جایز نیست، باید اجازه دهیم خانواده ایثارگران با هر درصد جانبازی امتیاز لازم را داشته باشند، در عین حال حق کسانی که سهمیه ایثارگران ندارند نیز ضایع نشود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مخالفت با مسکوت ماندن اصلاح سهمیه ایثارگران در کنکور گفت: سرنوشت علمی کشور در انتظار این تغییرات است، اینکه افراد متخصص برای پزشکی و مهندسی انتخاب شوند، بسیار مهم است و این ایده که با امتیازات منفی افراد در دانشگاه ها قبول شوند را نمی پذیریم.

پس از استماع نظرات نمایندگان موافق و مخالف مسکوت ماندن طرح یک فوریتی اصلاح بند (الف) ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه، با این پیشنهاد با ۸۰ رای موافق، ۱۰۳ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند و صحن علنی وارد جزئیات طرح مذکور شد.