دکتر سیمین ابراهیم‌زاده در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره راه‌های پیشگیری از موخوره شدن موها اظهار کرد: افرادی که موهای آنها سریع موخوره می‌شود باید قبل از رفتن به حمام ساقه موهای خود را چرب کنند و تنها کف سر خود را بشویند و ساقه مو خود را نشویند چراکه با آب و شامپو ساقه مو تمیز می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از سشوار و اتوی مو سبب افزایش موخوره می‌شود، افزود: توصیه می‌شود افرادی که موهای آنها مستعد موخوره هستند از سرم‌های مخصوص استفاده کنند و آنچه که بسیار مهم است انتخاب شانه‌های چوبی بوده که از موخوره شدن موها پیشگیری می‌کند.

این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد: کوتاه کردن موهای موخوره شده و شانه کردن موها از پایین یا ساقه مو و باز کردن گره آنها به تدریج سبب شده تا از آسیب بیشتر به موها جلوگیری  شود.

ابراهیم‌زاده اضافه کرد: موخوره به دوشاخه شدن انتهای موها گفته می‌شود که به علت خشکی ساقه مو به وجود می‌آید و این مشکل بیشتر در افرادی که کف سر آنها چرب است و زیاد حمام می‌روند به وجود می‌آید بنابراین این افراد باید تنها کف سر خود را بشویند و از شستن ساقه مو پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه رنگ کردن به سلامت موها آسیب می‌رساند، گفت: رنگ کردن، موها را خشک و شکننده می‌کند بنابراین بهتر است پس از رنگ کردن از شامپوهای ملایم حاوی نرم کننده و ماسک‌های مو که  سبب راحت‌تر شانه کردن موها می‌شود، استفاده کرد.