سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص اظهارات برخی نمایندگان مجلس مبنی بر استیضاح ریئس جمهور گفت: واجب کفایی است. اینکه دولت آقای روحانی مستحق استیضاح است، در آن تردیدی نیست .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انصافا دولت ناکارآمد است، اظهار کرد: دولت از عهده مشکلات و مسایل برنمی‌آید. امروز سفره مردم درگیر اقدامات دولت بوده و سفره مردم در حال خالی شدن است که به خاطر ناکارآمدی مدیران بوده، اگرنه نظام بسیار کارآمد است.

نقوی حسینی تصریح کرد: به نظر بنده، دولت آقای روحانی مستحق استیضاح است و تشخیص آن هم برعهده نمایندگان است و اگر یک سوم نمایندگان درخواست استیضاح کنند که  قانون تعداد آن را  می‌داند، می‌توانند رئیس جمهور را استیضاح کنند که یک جمعی از نمایندگان تشخیص داده و اقدام می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: بنده نامه استیضاح را امضاء نکرده‌ام، چون هنوز در این شرایط فعلی به این استنباط نرسیده‌ام و اگر به این استنباط برسم که در شرایط فعلی تنها راه‌حل است این کار را انجام می‌دهم ولی واقعا دولت مستحق استیضاح است.