محمدسیاح، خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): مجتبی ذوالنوری با بیان این مطلب افزود: مردم ایران سال‌هاست که پای انقلاب و نظام ایستاده اند، اما امروز فشارهای زیادی به آنها به واسطه سوء مدیریت‌های دولت وارد شده است. فقر و تبعیض و فسادهای مالی و اقتصادی باعث گسترش اعتراضات مردمی‌شده است.

وی اضافه کرد: امروز اگر گزارشی از وضعیت موجود در کشور ارائه شود آیا دولت می‌تواند سرش را با افتخار بالا بگیرد و از عملکرد خود دفاع کند؟ اوضاع بازار ارز، سکه و طلا، بیکاری و رکود اقتصادی و وضعیت تحریم‌ها نشان می‌دهد کنترل اوضاع از دست دولت خارج شده و مردم تاوان این اتفاق را می‌دهند.

ذوالنوری تاکید کرد: آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور حاضر نشد درباره موسسات مالی و سوال نماینده‌ها درباره این موضوع پاسخی ارائه کند، در هفته‌های گذشته بحث سوال از رئیس جمهور مطرح شد اما این موضوع با فشارهای رئیس جمهور به نماینده‌ها مسکوت ماند.

وی موضوع موسسات مالی را یکی از بزرگترین درگیری‌های مردم دانست و افزود: گفته شده که ۶ میلیون نفر در کشور درگیر موضوع موسسات مالی هستند که به نظرم همه مردم با این موضوع برخورد کرده اند، چرا باید هزینه‌های اشتباه دولت از جیب مردم تامین شود. تا امروز ۲۰ هزار میلیارد تومان از خسارت‌های دستگاه‌های نظارتی تحت امر ریاست جمهوری را مردم تقبل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بازار از حباب گذشته است، تصریح کرد: اینکه مسئولان در نگرانی از گرانی‌های موجود بحث وجود حباب را مطرح می‌کنند جای تاسف دارد، دولت دائما حرف از تورم تک رقمی‌می‌زند در حالیکه این حرف در مقایسه با وضعیت امروز اقتصادی یک شوخی خنده دار است و بیشتر به مردم فشار می‌آورد.