به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون در حاشیه آئین افتتاحیه نمایش «نقطه رهایی» که در ضلع شمالی مصلّی امام خمینی (ره) با حضور برخی مسئولان فرهنگی و هنری کشور برگزار شد، گفت: کشورهای مختلف به خاطر اتفاقاتی که برایشان می‌افتد و در أقصی نقاط عالم راجع به آن بحث و گفت‌وگو می‌شود، سرمایه‌گذاری‌های زیاد می‌کنند تا آن رخداد در تاریخشان ماندگارتر و نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.

وی افزود: جنگ تحمیلی صحنه‌ای بود که ملت ما در آن مقابل یک دنیا ایستاد و در برابر فشارهای آنها مقاوت کرد، ما هرگز مشابه چنین نبردی را نداشتیم که هشت سال طول بکشد. پرداختن به ماجرای دوران دفاع مقدس نیاز جامعه بوده و هست.

ایرانمنش تأکید کرد: در دهه ۶۰ و ۷۰ در عرصه هنری و فرهنگی شاهد توجه ویژه‌ای به مسئله دفاع مقدس بودیم و کارهای ارزشمندی هم در این زمینه انجام شد اما کمی‌ بعد مورد بی‌مهری برخی مسئولان قرار گرفت.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه کارهای هنری در حوزه دفاع مقدس نیازمند حمایت ویژه دولتمردان است، افزود: ما باید به دفاع مقدس با عنوان یکی از بهترین ارزش‌های دینی توجه خاصی داشته باشیم و به راحتی آن را به فراموشی نسپاریم.

وی با اشاره به تولید فیلم‌های فاخر در حوزه دفاع مقدس گفت: اخیراً فیلم‌هایی با عنوان «به وقت شام» و «تنگه ابوقریب» تولید شد اما به‌راستی آیا اینها کافی است؟ آیا با این دو کار باید به خودمان ببالیم؟ این در حالی است که در دهه ۶۰ و ۷۰ فیلم‌های سینمایی بسیاری در حوزه دفاع مقدس ساخته می‌شد و تنوع زیادی هم داشتیم. (تسنیم)