دکتر حامد پورآرام در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه در فصل گرم سال هستیم برای جلوگیری از کم آبی بدن افراد باید روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب مصرف کنند.

وی ادامه داد: برخی از مردم این باور را دارند که در زمان تشنگی نوشیدن چای یا قهوه یا آبمیوه می‌تواند تشنگی آنها را برطرف سازد در صورتی که این مایعات تنها بخشی از تشنگی را برطرف می‌کند از طرفی قهوه یا چای پررنگ خود باعث دفع آب می‌شوند.

پورآرام با بیان اینکه هیچ چیز نمی‌تواند جای آب را بگیرد، تاکید کرد: افراد به قدری باید آب مصرف کنند که احساس تشنگی به آنها دست ندهد، البته اینکه برخی افراد به صورت کلی احساس بی میلی به مصرف آب دارند باید دقت کنند که این بی میلی می‌تواند باعث آسیب بدنی آنها شود و باید بیشتر به فکر مصرف آب باشند چون ممکن است نادانسته بدنشان با افت فشار روبرو شود.

این متخصص تغذیه و رژیم شناسی با بیان اینکه مصرف برخی از غذاها هم می‌توانند به تامین آب مورد نیاز بدن کمک کند، گفت: انتخاب رژیم غذایی درست می‌تواkد به تامین حداکثری آب بدن کمک کند چراکه همه مواد خوراکی درصدی از آب را در خود ذخیره دارند.

وی با اشاره به اینکه شیر ۷۸.۵ درصد آب دارد، تصریح کرد: میوه‌ها، سبزی‌ها، شیر و خیلی از خوراکی‌های دیگر دارای آب هستند که با مصرف آنها بدن می‌تواند آب مورد نیازش را تامین کند.