شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
بازدید: 154

در دروان ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به حوزه سلامت اهمیت فراوانی داده شده

سلیمان عباسی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزای سلامت با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در حوزه سلامت، گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که در نظام جمهوری اسلامی ایران به آن اهمیت بسیار زیادی داده شد، حوزه سلامت است. سلامت مردم به لحظ جسمی، روانی، تغذیه، بهداشت، تامین دارو و تجهیزات و در حوزه بیمارستان‌ها، تامین نیروهای متخصص بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

عباسی با اشاره به خانه‌های بهداشت، اظهار کرد: تمام روستاها بعد از انقلاب اسلامی دارای خانه بهداشت هستند و این خانه بهداشت می‌تواند در دورترین نقاط بیماری‌ها را بررسی، ارزیابی و جمع‌بندی کند.  بیماری‌های واگیردار کنترل شده‌اند. در خصوص واکسیانسیون بسیار پیشرفت کرده‌ایم و بیماری‌های واگیر و غیرواگیر نیز  کنترل شده است. تخت‌های بیمارستانی افزایش پیدا کرده و اورژانس و آمبولانس بیمارستان ‌ها تامین شده است. همچنین در اورژانس هوایی نیز موفق بوده‌ایم.

نماینده ادوار مجلس افزود: مسئله بعدی در رابطه با آموزش است، با توجه به اینکه اکثر پزشکان ما از خارج مثل هندوستان و پاکستان بودند، الان پزشک در کشور بر حسب نیاز و آمایش در نظر گرفته شده تربیت می‌شود، به‌خصوص در مناطق محروم البته کمبودهایی نیز وجود دارد اما در دستور کار است که پزشکان بیشتری به مناطق محروم بروند. در حوزه غذا ودارو نیز بسیار موفق بوده‌ایم. کمبودهایی وجود دارد که ان‌شالله با تداوم بیشتر برطرف شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of