به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت ) از دیلی میل، محققان معتقدند تجویز دارو برای بیمارانی که بر اثر مشکلات اجتماعی پیچیده، دچار افسردگی شده‌اند، بسیار راحت است. اما دارو نمی‌تواند دوای درد این افراد باشد. کسانی که نمی‌توانند از عهده مشکلات زندگی شان، چه در روابط با افراد دیگر، مسائل کاری و خانوادگی یا هنگام مصیبت، برآیند افسرده می‌شوند و هیچ دارویی نمی‌تواند مشکلات زندگی شان را برطرف کرده و آنها را از افسردگی برهاند.

این محققان معتقدند که افسرده شدن در برابر مشکلات زندگی، امری بسیار طبیعی است و نباید مانند بیماری با آن برخورد شود. آنها می‌گویند رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و … توقع افراد را با دیدن زندگی‌های دیگران بالا برده است و مردم با دیدن برخی از لحظات خوش دیگران در این شبکه ها، تصور می‌کنند که زندگی باید همیشه بدون مشکل باشد. در حالی نسل های گذشته توقعات غیرواقعی نداشتند و می‌دانستند که زندگی پر از پستی و بلندی است و باید روش برخورد با آنها را- بدون مصرف دارو- یاد گرفت.

به گزارش طبنا، محققان می‌گویند، مصرف دارو برای درمان افسردگی ارزان‌ترین روش برای به اصطلاح درمان افراد مبتلا به افسردگی است. در حالی که باید به مردم در مورد نوع زندگی و برخورد با مشکلات و تعیین سطح توقعا‌ت‌شان، آموزش‌های مناسب ارائه داد. بدین ترتیب از تعداد افراد افسرده جامعه بسیار کاسته خواهد شد.

مترجم: نادیا زکالوند