به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمد بیات در اختتامیه اولین سمپوزیوم صورت ایران، با اشاره به استفاده روزافزون از امکانات جدید دیجیتالی در حوزه پزشکی دنیا گفت: جراحی دهان، فک و صورت، جزو اولین رشته‌های پزشکی است که این تکنولوژی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با تاکید بر مزایای استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتالی در جراحی‌های دهان و فک و صورت، تصریح کرد: کاهش ریسک عوارض جراحی، کاهش هزینه‌ها و همچنین کم شدن مدت زمان حضور بیمار در اتاق عمل و بیمارستان و نتایج درخشان آن، از جمله ویژگی‌های استفاده از این تکنولوژی است.

بیات به ساخت بافت مصنوعی با استفاده از امکانات دیجیتالی در دنیا اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با تلاش مهندسان و جراحان فک و صورت کشورمان، تقریبا قسمت عمده توانایی ساخت این تکنولوژی در ایران فراهم شده و من این نوید را می دهم که در سال‌های آینده بتوانیم با این تکنولوژی، درمان ناهنجاری‌های دهان و فک و صورت را در کشورمان انجام دهیم.

رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، از ایجاد مرکز پیشرفته جراحی‌های فک و صورت در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: بودجه اولیه این مرکز توسط وزارت بهداشت تامین شده و قرار است تمامی امکانات کشور در این مرکز تجمیع شود.

بیات تاکید کرد: خبر خوب این است که با فعالیت مرکز پیشرفته جراحی‌های فک و صورت، امکان درمان تمامی بیماران ناهنجاری‌های مادرزادی فک و صورت و ناهنجاری‌های فک و صورت ناشی از تصادف با آخرین تکنولوژی‌های مدرن، فراهم شود.