شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بازدید: 104

درصد قابل توجهی از افراد جامعه مبتلا به مشکلات مزمن مفاصل فکی‌اند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر روزبه پهلوان، مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره جراحان دهان، فک و صورت ایران اظهارداشت: بیش از ۴۰ کارگاه در حاشیه این کنگره بین‌المللی برگزار می‌شود که ۱۰ مورد آن به صورت جراحی زنده انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت کارگاه‌ها حدود ۴۰ تا ۲۵۰ نفر است، گفت: هفت کارگاه تخصصی در زمینه  جراحی‌های فک و صورت خواهیم داشت و از این بین کارگاهی نیز در ارتباط با احیای قلبی_ ریوی و حمایت  پایه حیاتی برای دندانپزشکان عمومی با همکاری و هماهنگی گروه طب اورژانس بیمارستان امام برگزار می‌شود.

این متخصص جراحی دهان، فک و صورت ادامه داد: کارگاهی نیز در ارتباط با عوارض جراحی دندان‌های نهفته و دو کارگاه نیز به صورت وبینار با حضور اساتید برجسته بین‌المللی به صورت انلاین  در ارتباط با درمانهای غیر جراحی  و جراحی مشکلات و بیماریهای مفاصل فکی برگزار می‌شود.همچنین کارگاهی در زمینه لیفت ابرو، پیشانی و گردن با حضور اساتید بین‌المللی برگزار خواهد شد.

مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران در ادامه در ارتباط با مشکلاتی همچون صداهای مفاصل هنگام جویدن، درد فک، محدودیت باز کردن دهان و دردهای مزمن ناحیه صورت گفت: لین مشکلات به دلایل متفاوتی ایجاد شده و مسیرهای درمانی وسیعی از درمان‌های محافظه کارانه تا جراحی را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: تغییر رژیم غذایی و محدود کردن میزان بازکردن دهان توسط خود بیمار و تمرینات خاص عضلانی و استفاده از پروتز‌های خاص از جمله درمان‌های محافظه کارانه برای این مشکلات بوده و  در صورت عدم بهبودی در مراحل بعدی درمان‌هایی نظیر شست و شوی مفصل و درمان‌های اندوسکوپی یا باز جراحی انجام خواهد شد.

پهلوان گفت: صدمات مفاصل در دوره رشد، ناهنجاری‌های رشدی، روابط فکی نا مناسب ، بی دندانی طولانی مدت از جمله عللی است که سبب بروز این مشکلات می‌شود و مانند سایر مفاصل جابه‌جایی‌های دیسک در ناحیه فک در بسیاری از موارد مبدا بروز این مشکلات خواهد بود، که جراحان فک و صورت با اقدام به‌موقع می‌توانند کمک لازم برای این بیماران را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه دندانپزشکان خط اول مراجعه این بیماران هستند، گفت: با برگزاری کارگاهی در این زمینه تلاش کردیم که آگاهی همکاران دندانپزشک را ارتقا و جدیدترین دستاوردهای علمی و درمانی را برای آنها ارائه دهیم.

مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره جراحان دهان فک و صورت در ارتباط با برگزاری کارگاه صدمات و عوارض کشیدن دندان‌های عقل و نهفته گفت: صدمات عصبی، باز شدن سینوس،  باقی ماندن ریشه، خونریزی و هماتوم و عفونت از جمله شایع‌ترین عوارض کشیدن دندان‌های عقل است که بهترین راه مقابله با این مشکلات پیشگیری بوده و از طریق برگزاری کارگاه مربوطه در تلاش بوده‌ایم که دانش همکاران دندانپزشک را ارتقا دهیم و شاهد کمتر شدن هرچه بیشتر این عوارض در میان بیماران باشیم.

مسئول کارگاه‌های هفدهمین کنگره جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۴۰۰ جراح دهان، فک و صورت در کشور فعالیت می‌کنند خاطر نشان کرد: امسال در کنار کنگره جشن ۵۰ سالگی جراحی دهان، فک و صورت نیز انجام می‌گیرد.

گفتنی است هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان فک و صورت ایران همزمان با  نهمین همایش بین‌المللی ایمپنت خلیج فارس و  هفتمین سموزیوم پژوهشی محققین جوان  ۳۰ بهمن ‌ماه تا سوم اسفند ماه ‌سال ‌‌جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۳۵۷۴۱۰ تماس بگیرند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of