به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سرهنگ محمد بخشنده درباره تمهیدات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ برای برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام آخر سال اظهار کرد: محور کار پلیس در این رابطه ابتدا تثبیت وضعیت مناطق شوش، مولوی، هرندی و بازار است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با اشاره به قطع آب، برق، گاز ۹۲ منزل پلاک قرمز (پاتوق معتادان و موادفروش‌ها) در مناطق شوش، مولوی، هرندی یادآور شد: کارگروهی با مرجع قضایی تشکیل شده و منازل مذکور باید یا تخریب یا ترمیم شده یا مورد تملک قرار گیرند، این منازل باید از وضعیت نابسامان خارج شوند و اگر این حالت وجود داشته باشد که تعدادی اوباش، معتاد و مجرم داخل آن حضور داشته باشند، یقیناً تخریب می‌شوند.

وی تصریح کرد: در برنامه دیگر، در ۱۴ محور مواصلاتی تهران، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به‌صورت محسوس و بیشتر نامحسوس مستقر شده و این محورها را نیز تحت رصد قرار می‌دهیم و برای بازرسی از خودروهای مشکوک نیز از سگ‌های موادیاب استفاده می‌کنیم.

بخشنده با بیان اینکه طرح جمع‌آوری معتادان در تهران ادامه‌دار خواهد بود، گفت: اکنون در تهران دنبال نفر به نفر معتادان می‌گردیم.

بخشنده متذکر شد: بنده موافق این کار نیستم که افرادی با نیت خیر در معابر به معتادان غذای گرم می‌دهند، این کار باعث ایجاد مشکلات بعدی و ماندگاری معتادان در معابر می‌شود؛ از خیران می‌خواهیم، کمک و غذای گرم را به مراکز بازپروی از جمله سروش آورده تا پلیس بر این کار نظارت داشته باشد. (مهر)