به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، یکی از متخصصان گوارش می‌گوید، مصرف بیش از حد مسکن‌ها در زنانی که به سندرم پیش قاعدگی مبتلا هستند، عوارض متعددی روی سلامت آنها می‌گذارد. بنابر نظر این متخصص مصرف هر مسکنی بیش از دو بار خطرناک است و زنان مبتلا به دردهای پیش قاعدگی ممکن است هر روز مسکن مصرف کنند و عوارض بسیار بدی روی معده و دستگاه گوارش آنها بگذارد. این خطر حتی برای بیمارانی که آسپرین و یا ایبوپروفن مصرف می‌کنند، یا سیگاری و الکلی هستند، به مراتب بدتر است.

عوارض مصرف مسکن‌ها

از عوارض جانبی مصرف مسکن ها می‌توان به بازگشت اسید به مری، یبوست و اسهال اشاره کرد. بدترین مشکلی که می‌تواند در فرد مشاهده شود، زخم معده یا روده کوچک است، که بسیار دردناک است. همچنین مصرف داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب به طور مکرر می‌تواند به طور خطرناکی از فشار خون و سطح هموگلوبین خون بکاهد.

جایگزین‌های مناسب برای تخفیف درد

روش‌های متعددی برای درمان این درد وجود دارد، مانند، نشستن روی یک مکان گرم، که از درد تا حد بسیاری می‌کاهد. اما این روش مناسب نوع زندگی کاری زنان این دوره نیست.

روش دیگری که علمی و اثربخش است، مصرف ویتامین‌هایی مانند B1 است. موثرترین روش درمانی که به صورت تجربی، آزمایش شده، ورزش است. ورزش می‌تواند از این نوع دردها تا حد زیادی بکاهد و حتی در برخی زنان، دردشان را به طور کل درمان کند.

به گزارش طبنا، با امتحان کردن روش‌های فوق می‌توان دردهایی را که هر ماه به سراغ زنان می‌آید, بکاهید. اما اگر باز هم مجبور به مصرف مسکن بودید، از دوز بسیار پایین استفاده کنید و البته ورزش نیاز به مسکن را بسیار کم کند.

مترجم: نادیا زکالوند