شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
بازدید: 89

حمایت ویژه از فدراسیون‌های دارای سهمیه و مدال المپیک ۲۰۲۰

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، کیکاووس سعیدی در خصوص بودجه کمیته ملی المپیک در سال ۹۸ و پیگیری برای دریافت بودجه ویژه المپیک اظهار داشت: دکتر صالحی‌امیری با همتی رئیس بانک مرکزی برای ارز المپیک ۲۰۲۰ مذاکرات و جلسه‌ای داشتند که قول‌های مساعدی داده شد و امیدواریم عملی شود  و ارز کاروان ایران در زمان مقتضی تامین شود.

وی در ادامه افزود: فدراسیون‌ها صددرصد بودجه سال ۹۷ خود را دریافت کردند. ۸۵ درصد بودجه فدراسیون‌ها را با توجه به بازی‌های آسیایی اندونزی و المپیک جوانان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ پرداخت کردیم و ۱۵ درصد مابقی را در سه ماه آخر سال پرداخت کردیم. فدراسیونی نیست که  طلبی از کمیته ملی المپیک بابت سهمیه بودجه سال ۹۷ داشته باشد و بحث بودجه فدراسیون‌ها برای سال ۹۷ بسته شد.

خزانه‌دار کمیته ملی المپیک یادآور شد: بحث بودجه ۹۸ را آغاز  کردیم و منتظر دریافت اولین بخش از بودجه هستیم تا تخصیص‌ها را آغاز کنیم و متناسب با میزان دریافتی برای فدراسیون‌ها واریزی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا بودجه دریافتی فدراسیون‌ها از کمیته ملی المپیک در سال ۹۸ مشخص شده است، گفت: خیر. باید در هیات اجرایی بودجه فدراسیون‌ها مصوب شود و پیگیری آن به جلسات آتی هیئت اجرایی موکول شده است. آنچه مسلم است این است که فدراسیون‌هایی که کسب سهمیه دارند و نیز فدراسیون‌هایی که امید به کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ دارند مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند و بودجه مخصوص خواهند داشت، بودجه مابقی فدراسیون‌ها نیز کاهش نخواهد داشت و دریافتی خواهند داشت.

سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش بودجه فدراسیون‌ها به خصوص المپیکی‌ها متناسب با افزایش بودجه کمیته المپیک خواهد بود، تصریح کرد: این بستگی به تصویب برنامه فدراسیون‌ها در ستاد عالی بازی‌ها و نظر سرپرست کاروان المپیک ۲۰۲۰ دارد. با توجه به اینکه برنامه فدراسیون‌ها در مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته و توسط سرپرست کاروان بررسی اولیه می‌شود، پس از تایید در ستاد عالی میزان سهمیه خاص بودجه برای آماده سازی فدراسیون‌ها مشخص خواهد شد. بقیه فدراسیون‌ها بر اساس عملکرد واریزی خواهند داشت.

خزانه‌دار کمیته ملی المپیک گفت: بودجه سال ۹۸ کمیته ملی المپیک ۷۴  میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود که نسبت به سال ۹۷ که ۶۶ میلیارد بوده است، ۱۰ درصد افزایش داشتیم.(تسنیم)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of