به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)از خانه ملت، پرویز فتاح ، با بیان اینکه قبل از ارائه لایحه بودجه ۹۷ به مجلس پیشنهادهایی را به دولت ارائه کردیم، گفت: دولت در حد توان خود پیشنهادات ما را لحاظ کردند البته به نظر ‌‌‌‌می‌رسد دولت هم راضی به توجه ویژه مجلس به امور نیازمندان در لایحه بودجه است.

وی با بیان اینکه با ارائه لایحه بودجه ۹۷ به مجلس در اغلب کمیسیون‌‌‌‌ها حضور یافتم و پیشنهادات را مطرح کردم، افزود: با دکتر لاریجانی، نواب رئیس مجلس و روسای کمیسیون‌‌‌‌های تخصصی مجلس شورای اسلا‌‌‌‌می‌نیز نشست‌‌‌‌هایی داشتیم و پیشنهادات را به سمع و نظر آنها رساندیم.

فتاح با بیان اینکه از مجلس بابت توجه به مسائل کمیته امداد قدردانی ‌‌‌‌می‌کنم، ادامه داد: تقاضا داریم مجلس مانند همیشه در بودجه ۹۷ به داد اقشار نیازمند تحت پوشش کمیته امداد برسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) با بیان اینکه برخی از پیشنهادهای کمیته امداد در لایحه بودجه ۹۷ مورد موافقت کمیسیون تلفیق قرار گرفت، تصریح کرد: در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷, دولت ۳۷ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی پیش بینی کرده است که ۲۳ هزار میلیارد تومان آن به یارانه بگیرها اختصاص داده شود و ۷ هزار میلیارد تومان مابقی نیز به کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای رفع فقر مطلق اخصاص یابد.

فتاح ادامه داد: ما نگران بودیم و تردید داشتیم که زلف این مصوبه به حذف یارانه بگیرها گره بخورد که خوشبختانه روسای کمیسیون‌‌‌‌های برنامه و بودجه و اقتصادی طی روزهای اخیر به ما اطمینان دادند که در صورت حذف یا عدم حذف بخشی از یارانه بگیرها این مبلغ ثابت بوده و تغییر ن‌‌‌‌می‌کند که این مایه خرسندی است و با استفاده از آن مستمری نیازمندان بهبود خواهد یافت.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: بر اساس ماده ۷۹ برنامه ششم هر ساله باید مستمری کمیته امداد به نسبت تورم افزوده شود که امسال دولت میزان آن را دولت ۱۰ درصد پیش بینی کرده است،

وی افزود: سال گذشته ۴ هزار میلیاردتومان از این ردیف پیش بینی شد که با احتساب ۱۰ درصدی نرخ تورم این میزان به ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا ‌‌‌‌می‌کند بنابراین ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از ۷ هزار میلیارد تومان باقی ‌‌‌‌می‌ماند که با توافقی که با وزیر تعاون و معاونان ایشان داشتیم مقرر شد این مبلغ باقی مانده برای پرداخت مستمری افراد جدید الورود و پشت نوبتی کمیته امداد هزینه شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  ادامه داد: پیش بینی ما این است که اگر ۲  هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تصویب و اختصاص یابد یک میلیون خانوار جدید الورود را در سال ۹۷ بتوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار داد البته سهم کمیته امداد از این میزان به طور تقریبی حدود ۷۰۰ هزار نفر است.