به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید حسن‌هاشمی‌افزود: امیدوارم در سال ۹۷ طرح تحول سلامت با تحقق اعتبارات ادامه پیدا کند اما در سه سال گذشته، اعتبارات طرح تحول سلامت به طور کامل محقق نشد و ادامه طرح تحول سلامت، منوط به این است که شرکای آن، به تهعدات خود عمل کنند تا معوقات همکاران و تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی را با تاخیر کمتری پرداخت کنیم.

وی اظهار داشت: کل حقوق یک پزشک حدود دو میلیون تومان است؛ اما به قدری در تریبون‌های مختلف، خلاف گفته می‌شود که باور آن شاید سخت باشد اما تاخیر پرداختی‌های ۱۰ و ۱۲ ماهه، مشکلاتی را برای خدمات بهداشتی و درمانی ایجاد کرده است.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت تناسب توقعات با داشته‌ها و وضعیت موجود، گفت: یکی از مشکلاتی که برای کشور ایجاد شده و برخی از ما نیز آن را دامن می‌زنیم این است که توقعات را بر اساس داشته‌ها و منابع، تنظیم نمی‌کنیم و این، موجب آسیب به سلامت روحی و روانی در جامعه می‌شود.

هاشمی‌بر اهمیت حضور دانشجویان گروه‌های مختلف علوم پزشکی در طول تحصیل در محیط و در میان مردم تاکید کرد و گفت: هدف از بردن دانشجویان به محیط‌های ارائه خدمات مانند پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع سلامت، ایجاد ظرفیت و محل مناسبی برای حضور دانشجویان در بین مردم است تا قبل از اخذ مدرک، با جامعه تماس داشته باشند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت وجود سازمان رفاه اجتماعی در کشور، تصریح کرد: مهمترین رنگ و جنس وعده‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی، ایجاد رفاه اجتماعی بود اما مشکلات و عقب ماندگی‌های زیادی در این حوزه در کشور وجود دارد.

هاشمی‌تاکید کرد: بخشی از ماموریت‌های دولت در حوزه بهداشت و درمان مانند حوزه توانبخشی که از توان بخش دولتی، خارج است باید به بخش خصوصی واگذار شود اما متاسفانه در مورد افزایش مشارکت بخش خصوصی، زیاد حرف زده ایم اما کمتر عمل کرده ایم.(ایلنا)