به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر طاهره زاهد صفت در مراسم بزرگداشت روز پرستار در سالن همایش‌های صدا و سیما اظهار کرد: در سیاست‌های کلی ششم توسعه که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد بیشتر روحیه جهادی مدنظر است تا بتوانیم برنامه‌ها را هرچه بهتر پیش ببریم.

وی با بیان اینکه پرستاران با تمام بحران‌ها و سختی کاری که مواجه‌اند توانسته هر جا که لازم است نیاز جامعه را در خصوص بیماران رفع کنند، افزود: شعار پرستاران مبنی بر اخلاق حرفه‌ای است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: مهم ترین مطالبه پرستاران رفع کمبود نیروی انسانی است و بنابر مصوبه‌ای که تصویب شده است در تیر ماه سال ۹۸، ۱۰ هزار پرستار جذب شود.

زاهد صفت یادآور شد: امسال نگاه سازمان جهانی بهداشت به سوی پرستار جامعه‌نگر رفته است. امیدواریم پرستاران اخلاق حرفه‌ای را بیش از پیش در تلاش خود نشان دهند.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: خوشبختانه دکتر نوبخت سعی کرد با یک نگاه خالصانه به مشکلات ما رسیدگی کنند. همچنین از دکتر نمکی درخواست داریم از نظر بودجه تمهیدات لازم را در راستای تامین نیروی انسانی در نظر بگیرند.

وی اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم خدمات با کیفیتی به بیماران ارائه دهیم. یکی از تلاش‌های موفقیت‌آمیز بحث مراکز مشاوره پرستاری بود و دکتر سعید نمکی تعرفه‌های پرستاری منزل را با شورای عالی بیمه در میان بگذارند زیرا بیماران از عدم پوشش این خدمات گلایه دارند.

زاهد صفت بیان کرد: نظام پرداخت با چالش شدید در سراسر کشور مواجه است بنابراین امروزه جداسازی اضافه کار از کارانه مطرح شده است اما چون زیر ساخت‌ها دچار مشکلاتی است می‌خواهیم به این موضوع توجه شود.