به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکترمجید کاظم متخصص درمان ریشه در ارتباط با برگزاری هجدهمین همایش بین‌المللی انجمن اندودنتیست ایران اظهار داشت: شعار این همایش افق‌های نوین در درمان ریشه یا اندو دونتیکس بوده و دندانپزشکان عمومی، متخصصین ریشه، دانشجویان، منشی و دستیاران مطب‌ها گروه‌های هدف این همایش هستند.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاهی جهت حضور شرکت‌های ارائه وسایل و تجهیزات دندانپزشکی خبر داد و اعلام کرد:‌ از آنجایی که درمان ریشه و اندو موضوعی تخصصی است و بیشتر وسایل و تجهیزات به کشور وارد می‌شود و تولیدات محدود است، سعی در برگزاری این نمایشگاه کرده‌ایم.

دبیر اجرایی هجدهمین همایش بین‌المللی انجمن اندودنتیست خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی پیش‌رو، خرید وسایل و تجهیزات دندانپزشکی سخت شده و همکارانی که برای شرکت در این همایش حضور می‌یابند می‌تواند اقلام و اجناس مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی گفت:‌ این نمایشگاه در داخل اجلاس سران بوده تا از اتلاف وقت همکاران جلوگیری شود و گرمی هوا نیز مانعی برای فعالیت آنها نباشد.

کاظم در ادامه با اشاره به اینکه در دندانپزشکی اصلی داریم که هر بیماری که به مطب یا درمانگاه ورود می‌یابد ممکن است بیماری‌های مختلفی داشته باشد، لذا رعایت اصول استریل و کنترل عفونت با جدیت انجام می‌شود، گفت: این مسئله برای فردی که اعلام به مشکلات و بیماری‌اش نکند، با کسی که موضوع را اعلام کند فرقی نداشته و ما دقت لازم را انجام می‌دهیم که برگزاری پنل و کارگاه برای دستیاران و منشی‌ها، یادآوری چگونگی رعایت اصول حفاظتی و استریل کردن مواد در دندانپزشکی است.

دبیر اجرایی هجدهمین همایش بین‌المللی انجمن اندودنتیست ادامه داد:‌ هر فردی که جراحی شود امکان خطر عفونت در آن وجود داشته لذا رعایت استریل و نکات بهداشتی بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: این همایش ۱۳ تا ۱۶ شهریور ماه در سالن اجلاس سران تهران با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته با هدف ارتقای درمان ریشه برگزار خواهد شد.