به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، ابوالفضل سروش در واکنش به اعلام خبری از سوی رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه مبنی بر کمبود ۵۰ درصدی تخت‌های مراقبت‌های ویژه، گفت: البته در مورد تامین تجهیزات بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی هم کمیت و هم کیفیت ارائه خدمات می‌تواند مدنظر قرار بگیرد، بنابراین می‌توان در این بخش بر ارتقای کیفیت ارائه خدمات اشاره کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در اغلب بخش‌های آی سی یو مراکز درمانی ارائه خدمات به بیماران به بهترین شکل صورت می‌گیرد، اما در برخی مراکز درمانی هم مردم از نحوه ارائه خدمات در این بخش گلایه دارند.

وی تصریح کرد: تعداد محدود تخت‌های بیمارستانی نمی‌تواند دلیلی برای کاهش کیفیت ارائه خدمات در بخش‌های مراقبت ویژه باشد، چرا که در این حوزه می‌توان هم از نظر علمی، هم امکاناتی، هم دقت و هم رسیدگی کیفیت خدمات‌رسانی را ارتقا داد.

سروش خاطرنشان کرد: شاید تامین تخت‌های مورد نیاز بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی با وجود بودجه محدودی که برای سال آتی حوزه سلامت در نظر گرفته شده باشد، امکانپذیر نباشد اما قطعا افزایش کیفیت و استانداردسازی ارائه خدمات در این بخش را می‌توان محقق کرد.

وی اظهار کرد: کمبود در حوزه تامین تخت‌های مورد نیاز بخش‌های مراقبت ویژه همیشه وجود داشته است و ما هیچ زمان در این زمینه در سطح استاندارد جهانی نبوده‌ایم، اما با همین میزان بضاعتی که داشته‌ایم، توانسته‌‌ایم به نیاز بیماران در این بخش پاسخ دهیم، کما اینکه حتی خارج از بخش‌های مراقبت ویژه هم به ارائه خدمات به بیمارانی که به این نوع مراقبت نیاز دارند، پرداخته می‌شود.