به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، پیمان صابریان در نشست خبری در ارتباط با میزان رضایتمندی مردم از اورژانس اظهار کرد: بنابر آمار واصله ۸۳ درصد بیماران رضایت‌مندی کامل، ۲۷ درصد رضایت‌مندی نسبی و تنها دو درصد از آمبولانس‌ها عدم رضایت داشته‌اند.

وی افزود: همچنین بر اساس گزارش‌های اعلام شده ۷۱ درصد رضایت کامل، ۲۱ درصد رضایت نسبی و دو درصد عدم رضایت از موتولانس‌ها داشته‌اند.

رئیس اورژانس تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲۷کد فعال اورژانس در پایتخت وجود دارد، عنوان کرد: ماهانه ۲۰هزار ماموریت برای موتولانس‌ها ثبت کرده‌ایم.

صابرین با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد پایگاه‌های اورژانس بازسازی شده‌اند، افزود: در گذشته از آتل‌های چندبار مصرف استفاده می‌شد در صورتی که در حال حاضر در اورژانس از آتل‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: برای ایجاد سرما در افرادی که عضوی از بدن خود را از دست داده‌اند از آیس‌پک در اورژانس استفاده می‌شود که این امر احتمال پیوند را افزایش می‌دهد.

آمبولانس‌های خریداری شده سه شنبه وارد کشور می‌شوند

صابریان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۰ آمبولانس داریم، گفت: در تهران که بیش از ۱۴ میلیون نفر جمعیت دارد به طور جدا نیازمند ۴۵۰ آمبولانس و موتورلانس هستیم بنابراین نیازمند آمبولانس‌های بیشتری هستیم که خریداری شده‌اند و سه شنبه وارد کشور می‌شوند.

رئیس اورژانس تهران  خاطر نشان کرد: تعداد ماموریت موتورلانس‌ها در سال گذشته ۱۵ هزار در ماه بوده است در صورتی که در حال حاضر ۱۶۰ نقطه فعال داریم که به صورت ماهانه حدود ۲۰ هزار ماموریت برای موتورلانس‌ها ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸ پایگاه شهری و ۲ پایگاه جاده‌ای به پایگاه‌های اورژانس تهران افزوده شده است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم تاسیس پایگاه‌های شهری به دلیل بالا بودن تراکم در شهر تهران بسیار دشوار است و این اقدام از جمله اقدامات مختص این سازمان بشمار می‌رود.

صابریان ادامه داد: پایگاه امداد هوایی اخیرا در شهرستان پردیس اضافه شده و اقداماتی نیز برای احداث پایگاه هوایی در بوستان ولایت صورت گرفته و اقدامات اولیه آن نیز انجام شده است که بزودی آغاز به کار خواهد کرد.

رئیس اورژانس تهران  با اشاره به ارائه خدمات توسط کدهای ۲۴۷ و ۷۲۴ خاطرنشان کرد: عموم مشکلات قلبی بیماران به وسیله کد ۲۴۷ تحت پیگیری قرار می‌گیرد و متخصصین قلب در این زمینه فعال‌اند همچنین در کد ۷۲۴ این امکان را داریم که روزانه ۱۲ بیمار از خدمات این بخش بهره ببرند.

وی عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۵۴ آمبولانس تصادفی در اورژانس تهران بود که بیشتر آنها به دلیل موجود نبودن قطعات لازم زمین‌گیر شده بودند که خوشبختانه توانستیم این آمبولانس‌ها را بازسازی و تعدادی از آنها را در چرخه فعالیت‌ها قرار دهیم.

استفاده پرسنل اورژانس از  مسیریاب‌های ایرانی

صابریان با اشاره به اینکه استفاده از کلاه ایمنی برای نیروهای موتورلانس کفایت نمی‌کند، افزود کرد: لباس‌های ایمنی که بتوانند از ساق و آرنج آنها محافظت کند برای این افراد استفاده خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر پرسنل اورژانس از نمونه ایرانی مسیریاب‌ها استفاده می‌کنند که نتایج خوبی را نیز جهت رسیدن به بالین بیمار به همراه داشته است که در حال حاضر زمان رسیدن نیروهای اورژانس به بالین بیمار ۱۵ دقیقه و موتورلانس‌ها کمتر از ۱۰ دقیقه است.

صابریان گفت : اورژانس ریلی از جمله مباحث پدافندی به شمار می‌رود و در صدد هستیم تا برای انتقال بیماران به بیمارستان‌هایی که نزدیک مترو قرار دارند از این خدمت استفاده کنیم بنابراین ایستگاه‌های پرترافیک شناسایی شده‌اند  و از دوشنبه تفاهم‌نامه اجرای این کار امضا خواهد شد.