به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکترعلیرضا رییسی با بیان این مطلب افزود: از ۷۷ میلیون نفری که اطلاعات آنها در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت شده، حدود ۵۰ میلیون نفر حداقل یک بار خدمت بهداشتی را در واحدهای بهداشتی دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: سامانه‌های ثبت پرونده الکترونیک سلامت در حال رفع ایرادات و نواقص هستند و باید توسعه پیدا کنند تا در سطوح دو و سه خدمات به پرونده الکترونیک سلامت در سطح بیمارستان‌ها و بخش خصوصی متصل شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یکی از برنامه‌های آینده این معاونت را استفاده از استارت آپ‌ها و اپلیکشن‌های تلفن همراه عنوان کرد و گفت: مردم بسیاری از اطلاعات اولیه و ابتدایی که از طریق اپلیکشن‌هایی که بر روی تلفن همراه و تبلت نصب ‌می‌شود را ‌می‌توانند وارد کنند تا در پرونده الکترونیک آنها ثبت شود و از مراجعات غیرضروری کاسته شود.

رییسی اضافه کرد: اپلیکشن‌های تلفن همراه در حوزه پرونده الکترونیک سلامت، پل ارتباطی بین وزارت بهداشت و مردم خواهند بود تا وزارت بهداشت بتواند با کمک آنها راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم در مورد مراقبت‌های بهداشتی، بیماری‌ها و ارجاعات مورد نیاز را به مردم ارائه دهد.