رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از ثبت‌نام دوره هفدهم عتبات عالیات دانشگاهیان بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدرضا فقیهی گفت: ثبت‌نام دوره جدید و قرعه‌کشی آن بعد از ماه مبارک رمضان انجام و اعزام دوره هفدهم پس از پایان امتحانات دانشجویان انجام خواهد شد.

وی افزود: تاریخ دقیق ثبت‌نام و اعزام‌ها از طریق سایت لبیک http://www.labbayk.com و رسانه‌های گروهی به اطلاع دانشگاهیان عزیز خواهد رسید. در دوره شانزدهم تاکنون ۱۲ هزار نفر از دانشگاهیان به عتبات عالیات اعزام‌شده و تا پایان دوره تعداد ۲ هزار نفر دیگر نیز اعزام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: اعزام‌ها از اول بهمن سال گذشته آغاز و تا هشتم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و آخرین کاروانی که از عتبات بازمی‌گردد، پانزدهم اردیبهشت‌ماه است. تاکنون ۳۲۲ کاروان دانشگاهی اعزام‌شده‌اند.

حجت‌الاسلام فقیهی سپس به ویژگی‌های دوره شانزدهم اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های این دوره ارسال زودتر بسته‌های فرهنگی به دانشجویان بود که فرصت مطالعه بیشتری داشتند و درنتیجه از فضای معنوی عتبات عالیات استفاده بهتری بردند.

وی افزود: برگزاری منظم جلسات پیش از سفر یکی دیگر از نقاط بارز این دوره بود و همچنین بهترین هتل‌های عراقی که در اختیار زوار ایرانی است برای دانشجویان عزیز در نظر گرفته شد.

وی پیرامون زیارت ارزان‌قیمت عتبات عالیات برای دانشجویان گفت: تلاش داریم تا بتوانیم تعداد بیشتری از دانشجویان و باقیمت کمتری به عتبات عالیات اعزام کنیم. اقدامات خوبی در این زمینه انجام و به‌زودی نتایج آن اعلام می‌شود.