شورای مرکز دانشجویی سازمان نظام پرستاری کشور، در بیانیه ی شماره (۱)، ادعای معاون پرستاری وزارت بهداشت در برنامه «نبض» را تکذیب کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  سازمان نظام پرستاری، متن کامل بیانیه این شورا به شرح ذیل است؛

باسمه تعالی

بر همگان واضح و مبرهن است که در این دوره خطیر، جامعه پرستاری با آگاهی و روحیه مطالبه گری تمامی سعی و تلاش خود را جهت حفظ کیان حرفه مقدس پرستاری به نحو احسن انجام داده و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نکرده اند. لذا شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری کل کشور ضمن عرض خسته نباشید خدمت جامعه فرهیخته پرستاران سراسر کشور اعم از دانشجویان، اساتید، پرسنل بالین و مدیران و سران پرستاری میهن عزیز اسلامی مراتب تشکر و قدردانی خود از زحمات تمامی این عزیزان را اعلام می دارد.

 

شایان ذکر است در خلال مسائل پیش آمده در خصوص طرح تربیت پرستار بیمارستانی مسئولین وزارت بهداشت به دنبال کوچک ترین دستاویز و بهانه ای جهت اعلام حمایت دانشجویان از طرح تربیت پرستار بیمارستانی هستند.

 

لذا شورای دانشجویی مرکزی سازمان نظام پرستاری کشور، تمامی سخنان مطرح شده توسط آقای میرزابیگی مبنی بر تایید این طرح توسط نمایندگان دانشجویان پرستاری کشور در برنامه تلویزیونی نبض که در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ در ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه خبر پخش شد، تکذیب نموده و بدین وسیله اعلام می داریم هیچ گونه نشستی از طرف شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری که نماینده دانشجویان پرستاری سراسر کشور است، با وزارت بهداشت صورت نگرفته است.

 

کماکان از تمامی دانشجویان پرستاری خواستاریم به هوش و آگاه باشند و این عوام فریبی را باور نکنند، موضع شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری، نه به تربیت پرستار بیمارستانی و حمایت از پرستاری آکادمیک می باشد.

و من الله توفیق

شورای مرکزی دانشجویی سازمان نظام پرستاری کل کشور