به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حیدر میرزایی اظهار داشت: کمتر از ۱۰ روز از زمان کشف این محموله می گذرد که بر اساس قانون، کار توزیع آن در بازار آغاز شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع احتکار و برخورد با متخلفان این حوزه، برنج های کشف شده با تصویب سازمان صنعت، معدن و تجارت به قیمت هر کیلو ۶ هزار تومان در میان مردم توزیع می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به حجم زیاد این محموله قرار است میان عمده فروشها، خرده فروشها و تعاونی های مصرف سازمان‌ها و ادارات توزیع شود.

میرزایی به کاسبان و انبار‌داران توصیه کرد؛ نسبت به اعلام موجودی انبار خود به تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان اقدام کنند در غیر این صورت با متخلفان برخورد می شود.

وی بیان کرد: ۱۱ انبار مشکوک به احتکار کالا از ابتدای مرداد تاکنون در سیستان و بلوچستان شناسایی و پرونده مربوطه برای رسیدگی لازم تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پنج انبار در زاهدان، سه انبار در ایرانشهر، ۲ انبار در زابل و یک انبار در چابهار در این مدت کشف شد که با ارائه مدارک سه پرونده منجر به صدور حکم برائت شد.

وی عمده کالاهای کشف شده این مدت را برنج، حبوبات، مصالح ساختمانی، مواد غذایی و لوازم خانگی ذکر کرد و افزود: سه هزار و ۶۰۲ تن برنج، ۵۵ تن حبوبات و مقدار قابل توجه ای مواد غذایی در این مدت کشف شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در این مدت آهن آلات به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ۳۹ دستگاه پکیج به ارزش یک میلیارد و ۲۷۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال کشف شد.

میرزایی اضافه کرد: تخلفات این مدت براساس ماده ۱۶ قانون تعزیرات حکومتی یعنی عدم اعلام موجودی کالا به سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) صورت گرفته که رسیدگی به آنها در کمترین زمان مورد توجه است.

وی گفت: کالاهای احتکار شده این مدت طبق قانون سریعا در بازار مصرف عرضه می شود.

میرزایی تاکید کرد: شهروندان سیستان و بلوچستان می توانند هرگونه تخلف، پیشنهاد و گزارشی را از طریق سامانه ۱۳۵ به تعزیرات حکومتی اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.(ایرنا)