به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر حبیب درگاهی در نشست خبری  با موضوع تشریح اجرای« برنامه ملی همای رحمت» ویژه تهیه و توزیع بسته‌های غذایی و گستراندن سفرهای مهربانی در ماه مبارک رمضان با مشارکت خیرین و داوطلبان برای خانواده‌های نیازمند اظهار کرد: این طرح ملی همای رحمت با تاکید توصیه‌های پیامبران برای پانزدهم سال متوالی که از سال ۱۳۸۳ در ماه رمضان کار خود را آغاز کرده است فرصت طلایی در مسیر قدم نهادن امامان معصوم است.

وی افزود: این طرح فرصتی طلایی برای قدم نهادن به سمت رستگاری با تکیه به اعتقاد دینی است که در آن ترویج فرهنگ انفاق، ایثار، سنت‌های حسنه و ارزش‌های انسان‌دوستانه  با حفظ کرامت انسانی نیازمندان انجام می‌شود، است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان داوطلبان در ماه مبارک رمضان با تکیه بر توصیه‌هایی که صورت گرفته است و همراهی داوطلبان این سازمان اقدام به توزیع سبدهای غذایی و برپایی سفره‌هایی جهت کمک به افراد نیازمند می‌کند که در این راستا ترویج فرهنگ انفاق صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمرتأکید کرد: خدمت‌رسانی در در این حوزه به اقشار نیازمند همچون  ایتام، بیماران صعب العلاج، زنان سرپرست خانوارمحروم، خانواده‌های بد و بی سرپرست، کم‌برخوردار، معلولین نیازمند و خانواده‌های نیازمند و محرومین صورت می‌گیرد.

درگاهی با بیان اینکه قسمتی از جیره غذایی تخمین زده شده برای نیازمندان به ارزش یک میلیون ریال است، گفت: این سبد غذایی با کمک خیرین و نیکوکاران در ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریافت اقلام غیرنقدی و کمک‌های نقدی از طریق واریز شماره حساب ۱۵۰۰۰۰۰۰۲ بانک ملت دریافت می‌شود، افزود: اقلام سبدغذایی شامل برنج، روغن، ماکارونی، قند، شکر، حبوبات،‌ چای و سایر اقلام ضروری خانوار نیازمند است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر یادآور شد: برگزاری پنجمین بازارچه خیریه جهت کمک به نیازمندان‌ برنامه‌ای است که با عنوان باران مهربانی با دعوت از افراد تأثیرگذار جامعه در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود و در آن سفره‌های مهربانی در هنگام افطار با دعوت از دو قشر نیازمند و خیر با حفظ کرامت نیازمندان صورت می‌گیرد.

درگاهی با تاکید بر اینکه خیرین و داوطلبان می‌توانند علاوه بر کمک در تهیه و خرید اقلام، در بسته‌بندی و توزیع مواد غذایی شرکت کنند، گفت:‌ در سال گذشته در ماه مبارک رمضان ۱۱۸ هزار سبد غذایی و در نوروز بیش از ۱۰۳ هزار سبد غذایی میان نیازمندان توزیع شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان کرد: بیش از ۱۰ هزار خیر و داوطلب در اجرای طرح همای رحمت مشارکت دارند که این طرح در ابتدای ماه رمضان شروع  و اوج توزیع سبدهای غذایی به افراد نیازمند در شب‌های قدر است همچنین این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر عنوان کرد: برخی از افراد در فضای مجازی اعلام کردند که اعتماد مردمی به هلال احمر کاهش یافته است که بنده این موضوع را تکذیب می‌کنم چراکه سخنان مقام معظم رهبری در خصوص کمک‌های جمعیت هلال احمر در میانمار و … اتمام حجت است همچنین توزیع سبدهای غذایی به افراد نیازمند در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نیز صورت می‌گیرد.