به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از وبدا، دکتر زهرا عبداللهی با بیان این مطلب افزود: این هماهنگی‌ها با مسئولین استانی، هلال احمر، گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، مرکز کنترل عملیات سازمان امداد و نجات و سازمان غذا و دارو صورت گرفته است.

وی افزود: در همین راستا ۲۳ هزار بسته آب معدنی، ۵ هزار قوطی شیرخشک، اقلام غذایی خشک مانند برنج، روغن مایع، حبوبات شامل نخود، لوبیا و عدس، قند، شکر و چای نیز بین زلزله زدگان توزیع می‌شود.

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت از هماهنگی با اداره کل امور خیرین سلامت برای توزیع غذای گرم بین زلزله زدگان خبر داد و گفت: با هماهنگی گروه بهبود تغذیه سالم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دانشگاه‌های علوم پزشکی معین (همدان، لرستان و ایلام) نظارت بر توزیع سبدهای غذایی انجام می‌شود.

عبداللهی از دیگر اقدامات در این خصوص به  ارزیابی سوء تغذیه در کودکان زیر ۵ سال، مادران باردار و شیرده، سالمندان و بیماران خاص به محض پایدار شدن شرایط و شناسایی و معرفی آنان به مراکز درمانی اشاره کرد.

وی توزیع سبد غذایی برای گروه‌های آسیب‌پذیر با مشارکت بنیاد علوی، خیرین و کمیته امداد، رصد چرخه توزیع کمک‌های غذایی، تعداد واقعی ذی‌نفعان و میزان اتلاف و فساد مواد غذایی، هماهنگی برای توزیع ریزمغذی های مکمل از طریق سیستم بهداشتی، درمانی را نیز از دیگر اقدامات انجام شده برای زلزله زدگان مناطق غرب کشور برشمرد.