به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، همایون یوسفی در مورد مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مبنی بر عدم تغییر تعرفه‌های پزشکی، ادامه داد: حوزه سلامت سیستم اقتصادی قوی دارد که طی سال‌های متمادی شکل گرفته و مبتنی بر نیازهای مردم و خدمات ارائه شده است.

وی با بیان اینکه با تصمیمات آنی نمی‌توان اقتصاد سلامت را دچار چالش کرد، افزود: افزایش غیرمنطقی تعرفه‌ها تهدید سلامت مردم، ورشکستگی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی را به دنبال دارد. از سویی در آینده مجبور خواهیم شد با هزینه بیشتری مشکلات به وجود آمده ناشی از افزایش تعرفه‌ها را جبران کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه تعرفه‌های پزشکی باید متناسب با شرایط اقتصادی جامعه تعیین شده و افزایش یابد، تصریح کرد: متناسب سازی تعرفه‌های پزشکی به نفع مردم و سلامت جامعه است.

وی یادآور شد: نظر منطقی این است که در مورد میزان تعرفه‌ها متناسب با شرایط کشور و حوزه سلامت تصمیم‌گیری کرد نه بر اساس مباحث غیرواقعی. موضوع تعرفه‌ها باید مجددا در صحن علنی مجلس بررسی شود و انتظار داریم نمایندگان به نحوی در این رابطه تصمیم گیری کنند که در آینده مردم و سیستم سلامت متحمل هزینه سنگین نشوند.