به گزارش طبنا( خبرگزاری سلامت ) از گاردین، بنابه گفته محققان، تنهایی به پیر و جوان به یک اندازه آسیب می‌رساند. پزشکان با بررسی بیماران چند منطقه، به این نتیجه رسیدند که از ۱۰ نفر، حداقل یک نفر به دلیل صدمات ناشی از تنهایی، مجبور به عمل جراحی شده است. محققان معتقدند که اگر از تنها شدن روزافزون افراد جامعه پیشگیری نشود، به مرور زمان، سلامت روحی و فیزیکی جامعه صدمه می‌بیند. این محققان می‌گویند برای از میان بردن تنهایی باید سیاستمداران، صاحبان مشاغل، افراد شاغل در بخش مراقبت‌های سلامتی و تک تک افراد جامعه به دور هم جمع شده و دلایل تنها شدن را شناخته و راه حل‌هایی برای آن بیابند.

البته برخی از کارگاه‌های روانشناسی به این موضوع پرداخته و روش‌های خوبی برای گردهمای افراد ارائه داده‌اند. آنها در یکی از برنامه‌های خود افراد گوناگون را در گروه‌های کاری مختلف بنابر علاقه‌شان دسته‌بندی کردند و از آنها خواستند تا کارهای مورد علاقه‌شان را با همکاری و همیاری افراد گروه شان انجام دهند. همچنین مرکز رفاه عمومی وسلامت لیدز در آمریکا، جلسات آوازخوانی و یا شب‌های شعر و شاعری ترتیب داده و از افراد خواسته که در این برنامه‌ها شرکت کنند و بدین ترتیب افراد تنها را تشویق به بودن در کنار دیگران می‌کند.

به گزارش طبنا، محققان معتقدند که باید به افراد جامعه یادآوری کرد که توجه به همسایه، دیدن اقوام-به ویژه کهنسالان، تماس گرفتن با یک دوست و یا ملاقات او می تواند سلامت روحی و جسمی خودشان را تضمین کند. بنابراین هرگز تنها نمانید!

مترجم: نادیا زکالوند