منوچهر جمالی سوسفی در گفت‌وگو با طبنا (خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب افزود: گفته می‌شود که دارو تحریم نیست اما این موضوع را باید در نظر داشت که خیلی از شرکت‌های تولیدکننده دارو مواد اولیه خود را وارد می‌کنند و این تحریم‌ها حتما مشکلات عدیده‌ای را برای آنها به وجود خواهد آورد.

وی با تاکید بر اینکه در کشور بسیاری از داروها را تولید می‌کنیم، ادامه داد: البته اینطور هم نیست که تحریم‌ها جلوی تامین مواد اولیه داروها یا حتی واردات برخی از داروها را بگیرد، بالاخره ایران هم روش‌هایی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها در این زمینه دارد.

جمالی سوسفی اضافه کرد: شاید برخی از شرکت‌ها و واحدهای داروسازی هم مشکل مختصری داشته باشند که برای آن هم تدبیری اندیشیده شده است چراکه می‌دانیم در چه جاهایی ممکن است مشکل ایجاد شود و سعی ما بر این است که در همین جاها، راه‌حل‌های جلوگیری از مشکلات را داشته باشیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ گفت: جلسات متعددی برگزار شده تا مسئولان مختلف در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمیسیون بهداشت و سایر دستگاه‌های متولی در حوزه سلامت و درمان با هماهنگی بیشتر بتوانند در برابر تحریم‌ها مقابله لازم را صورت دهند.

وی افزود: به همین دلیل فکر می‌کنم که بتوانیم اقداماتی را صورت دهیم که مشکلات ما در این بخش به حداقل برسد و دچار دردسر کمتری شویم. اعتقاد من این است که با تمهیداتی که در زمینه دارو در نظر گرفته شده می‌توانیم با کمترین تنشی از این دوران عبور کنیم.