منوچهر جمالی سوسفی با بیان این مطلب در این باره به طبنا (خبرگزاری سلامت) افزود: جلسات زیادی با وزارت بهداشت و درمان برای تبیین راه‌های مقابله با مشکل تحریم‌ها در تامین مواد اولیه تولیدات دارویی برگزار شده است، به همین دلیل فکر می‌کنم بتوانیم کاری کنیم که در این بخش دچار آسیب کمتری شویم.

وی معتقد است: ما می‌توانیم با تمهیداتی که در حوزه دارو صورت گرفته است، با کمترین مشکلات از این دوران سخت عبور کنیم.

جمالی سوسفی درباره اینکه برخی از داروها نیازمند ارتقای کیفیت هستند، توضیح داد: به نظرم نخستین قدم در جایگزینی داروهای ایرانی به جای مشابه خارجی افزایش و ارتقای کیفیت آن است، یعنی ما باید کیفیت داروی خودمان را بالا ببریم که بیشترین اثر و کمترین عارضه را برای بیمارارن داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و بهداشت مجلس شورای اسلامی‌ اضافه کرد: البته بخشی از داروها که باید وارد شود و نیازهای بیماران را پوشش دهد هم دیده شده اما ممکن است مقطعی و گاها با مشکلات مختصری باشد که برای آنها پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته و راهکارهای مناسب در این باره نیز اندیشیده خواهد شد و بخشی هم شده است.

وی اظهار کرد: برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان هم در همین راستا صورت گرفته و سعی شده تا با اجرای دقیق برنامه‌ریزی‌ها کمبودی در بخش داروهای بیماران به‌وجود نیاید اما باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که همه مسئولان باید برای تامین نیازمندی‌های دارویی کشور تلاش کنند.