عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخصوص انتظارات از کابینه وزارت بهداشت با توجه به رای بالای وزیر بهداشت، گفت: در واقع بارهای بر زمین مانده برداشته و یکسری زیرساخت ها نیز آماده شد و آقای وزیر هم در نطق دفاعیه خود اظهار کرد که دوره پیش رو، دوره تقدم بهداشت بر درمان خواهد بود.

 

سید مرتضی خاتمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درخصوص انتظارات از کابینه وزارت بهداشت با توجه به رای بالای وزیر بهداشت، گفت: وزیر بهداشت برای این دوره از وزارت، برنامه نسبتا جامعی را ارائه کرده اند که هم حاوی برنامه ششم توسعه است و هم قوانین بالادستی دیگر را مثل سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری را در برمیگیرد.

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار ما به عنوان نماینده مجلس همان اجرای برنامه های وی بوده که برنامه بسیار جامعی است.

خاتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقاد برخی از افراد از پرداختن بیشتربه موضوع درمان نسبت به بحث بهداشت  در دوره قبلی وزارت بهداشت، گفت: یکسری از امور در بخش درمان مغفول مانده بود. بخش درمان بر خلاف بهداشت بخش ملموسی است.

وی خاطرنشان کرد: در واقع بارهای بر زمین مانده برداشته و یکسری زیرساخت ها نیز آماده شد و آقای وزیر هم در نطق دفاعیه خود اظهار کرد که دوره پیش رو، دوره تقدم بهداشت بر درمان خواهد بود. طبیعی است وقتی قرار باشد که نظام ارجاع پیاده شود و مباحثی که در سطح بندی خدمات است خود به خود به بهداشت عمیق تر توجه خواهد شد و امیدوار هستیم که این اتفاقات رخ بدهد.

کد خبرنگار: ۴۱۰۵۵