به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر بابک نیکومرام در نشست خبری سالیانه انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار کرد: باتوجه به اینکه عمل زیبایی در ایران نسبت به کشورهای دیگر ارزان‌تر است، بسیار زیاد  انجام می شود و پزشکان متخصص تبحر زیادی در این حوزه دارند و حتی از کشورهای همسایه و ایرانیان خارج از مقیم کشور نیز برای جراحی زیبایی به ایران مراجعه می کنند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای جهان هزینه و میزان جراحی پلاستیک را بازار تعیین می‌کند، افزود: مردم کشورهای دیگر بیشتر برای اعمال ضروری به انجام جراحی‌های زیبایی  روی می آورند بنابراین پیشنهاد ما مبنی بر این است که وزارت‌خانه مربوطه قیمت جراحی زیبایی را افزایش دهند همانطور که در تمام دنیا قیمت بالا مانع از رواج آن می‌شود و اگر قیمت تعرفه‌های زیبایی در ایران افزایش نیابد بعد از یک قرن چهره طبیعی در افراد کاهش می‌یابد.

‌ دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران  ادامه داد: ارزان‌سازی این جراحی‌های سبب می‌شود  که طی یک نسل چهره آنها عوض شود بنابر این پیشنهاد دادیم عمل جراحی زیبایی جزو گران‌ترین اعمال جراحی باشد.

نیکومرام با اشاره به اینکه بیشترین آمار فوتی‌ها در عمل‌های لیپوساکشن مربوط به جراحی‌های بوده که در مطب‌ها انجام شده است، تاکید کرد: برخی به اشتباه بر این باور هستند که که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن است در صورتی که اصلا این مسئله صحت ندارد و تنها برای افرادی مناسب است که با کاهش وزن و ورزش کردن نتوانسته‌اند برخی از چربی‌های ناهنجار بدن را رفع کنند.

وی درپایان عنوان کرد: برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگان جراحان پلاستیک و زیبایی از ۲ تا ۵ آبان ماه جاری در هتل اسپیناس پالاس به همت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران برگزار می‌شود و حدود ۱۷ مدعو بین‌المللی در آن حضور خواهند یافت. همچنین ۵ کارگاه نیز در حاشیه کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک و زیبایی برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۵۰ نفر متقاضی این کنگره باشند.