به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سیده فاطمه ذوالقدر با ارزیابی مثبت تلاش‌های محیط زیست جهت افزایش دستمزد محیط بانان گفت: ۳ هزار و ۴۰۰ محیط بان در کشور فعالیت می‌کنند و به ازای هر ۱۲ هزار هکتار یک محیط بان انجام وظیفه می‌کند که این تعداد محیط‌بان به هیچ وجه جوابگوی حفاظت از مراتع و حیات وحش کشور و مقابله با شکارچیان غیرمجاز نیست.

وی افزود: انتظار می‌رود همانطور که سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به نامه‌نگاری با سازمان امور اداری و استخدامی‌برای افزایش دستمزد و حقوق محیط بانان اقدام کرده تلاش مناسبی را برای پیگیری جذب و استخدام نیروی محیط بان نیز داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس حمایت لازم را از جذب و افزایش دستمزد محیط بانان در بودجه خواهد داشت، گفت: البته فوریت دادن به بررسی لایحه حمایت از محیط بانان در صحن علنی به صورت جدی احساس می‌شود و نیاز است این مهم هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد تا فرآیند استفاده از سلاح برای محیط‌بانان تسهیل شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم، با یادآوری اینکه وضعیت معیشتی و اقتصادی محیط بانان بسیار نامطلوب است، تصریح کرد: انتظار می‌رود دولت حمایت مالی مناسبی را از این قشر مظلوم داشته باشد.