به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محموله ۳۰ تنی هلال احمر ایران برای کمک به مسلمانان میانمار، تحویل مقامات بنگلادشی در شهربندری چیتاکنگ شد که با استقبال و خوشحالی این مقامات مواجه شد.

علی اصغر پیوندی  که به‌منظور ساماندهی اردوگاه و استمرار کمک‌رسانی به پناهجویان و مذاکره با مسئولان فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ حاضر در بنگلادش و نیز مدیران ارشد بهداشت و درمان این کشور، به بنگلادش سفر کرده است؛ در اولین برنامه کاری خود از اردوگاه پناهجویان میانماری در حوالی شهر کاکس بازار بازدید کرد.

وی در خصوص توزیع کمک‌های هلال احمر ایران عنوان کرد: سومین محموله بشردوستانه جمعیت به وزن ۳۰ تن که به بنگلادش ارسال شده است، میان آوارگان میانماری توزیع می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در مجموع بالغ بر ۱۰۰ تن اقلام زیستی بهداشتی و غذایی جمعیت هلال احمر برای مردم مسلمان میانمار به بنگلادش ارسال شده است.

وی با اشاره به مذاکره با مسئولان بنگلادشی به منظور تداوم ارسال محموله‌های بشردوستانه ایران افزود: در صورت توافق با مسئولان محلی این محموله آخر نیست و جمعیت هلال احمر برای ارسال محموله‌های بعدی آمادگی دارد.(تسنیم)