محمدسیاح، خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): بهروز نعمتی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به نتایج جلسه غیرعلنی بررسی وضعیت اقتصادی با حضور سخنگوی دولت و همچنین وزیر صنعت و معدن اظهار داشت: بحث‌های بسیار دقیق و بدون تعارفی مطرح شد، موضوع اول این است که اکثر نماینده‌هایی که در آن صحبت کردند این بود که همه مشکلات امروز کشور به تحریم‌ها برنمی‌گردد.

وی ادامه داد: همه نماینده‌ها به یک موضوع اشاره داشتند که ریشه مشکلات کشور بیشتر جنبه مدیریتی دارد و دولت نمی‌تواند تصمیم درستی بگیرد یعنی مدیریت دولت در دست خودش نیست و اگر هم تصمیم بگیرد بر این تصمیم پافشاری نمی‌شود و ممکن است با خواست دیگران تغییر کند.

وی تصریح کرد: مشکل دیگر وجود ۱۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی است که یک روز به سمت ارز، روز دیگر به سمت طلا و خودرو می‌رود، دولت در زمان درست نتوانسته آن را هدایت کند، اما مجلس دولت را مکلف به حل این موضوع کرده است.

نعمتی اظهارداشت: واگذاری طرح‌های عمرانی که مجلس مجوز آن را به دولت داده موضوع دیگری بود که مطرح شد اما سازمان برنامه و بودجه نتوانسته کار خود را درست در این زمینه انجام دهد. البته کوچک سازی دولت هم باید مورد توجه قرار بگیرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی‌گفت: نبود هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت و اینکه هر کسی در این تیم حرف خودش را می‌زند موضوع مورد انتقاد دیگر نماینده‌ها بود. دولت باید در شرایط حاضر تیم اقتصادی را تغییر دهد و نماینده‌ها به صورت جدی در این باره صحبت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مشکل بانک‌ها و صندوق‌ها و تکرار جلسات و تقویت دیپلماسی در وضعیتی که آمریکا ۴۰ تیم برای رایزنی و تحریم ایران به کشورهای مختلف فرستاده و تغییر سیستم بودجه کشور از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود.