عضو کمیسیون بهداشت درمان مجلس گفت: اگر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نتوانند منابع لازم را برای اجرای طرح تحول سلامت در لایحه بودجه از بخش هدفمندی یارانه ها در نظر بگیرند قطعا از منابع کل بودجه کشور برای بخش بهداشت برداشت خواهند کرد.

 

عابد فتاحی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص بررسی  کاهش منابع درمان با کاهش و حذف یارنه بگیران از یارانه گفت: این مسائل هنوز مورد توجه نمایندگان قرار نگرفته است و بغیر برنامه ششم توسعه دولت در قرار است لایحه قانون بودجه کل کشور را نیز به مجلس ارائه دهد و خطری که در این خصوص ما را تهدید می کند این است که دولت در بودجه مبنای دلار را بالای سه هزار در نظر گرفته اند و این برای آینده بازار آزاد خطرناک است.

وی در ادامه افزود: اگر به دنبال بالا رفتن قیمت دلار و حذف افراد یارانه بگیر نتوانیم ۱۱ درصد منابع مالی بخش بهداشت را تأمین کنیم در اجرای طرح تحول سلامت با مشکل اساسی مواجه خواهیم شد و اگر این طرح در اجرا با مشکل مواجه شود قطعا آشفتگی در سلامت و نحوه درمان مردم ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت در ادامه تصریح کرد: برای آسایش مردم اعضای کمیسیون بهداشت باید از هر طریق ممکن منابع اجرای طرح تحول سلامت را در نظر بگیرند امروز شاهد هستیم مردم در درمان بیماری های خود با آرامش خاصی به مراکز درمانی و بیمارستانی می روند و ما باید کاری انجام دهیم و برنامه ششم و لایحه بودجه را بگونه تنظیم و تصویب کنند و منابع لازم در جهت اجرای طرح تحول سلامت را در نظر بگیرد.

فتاحی تصریح کرد: اگر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نتوانند منابع لازم را برای اجرای طرح تحول سلامت در لایحه بودجه از بخش هدفمندی یارانه ها در نظر بگیرند قطعا از منابع کل بودجه کشور برای بخش بهداشت برداشت خواهند کرد.

کدخبرنگار:۴۱۰۵۰