سلمان خدادادی در گفت‌وگو بارطبنا(خبرگزاری سلامت) درباره اقدامات شورای اجتماعی کشور با بیان اینکه این شورا جزو شوراهای فعال در کشور است گفت: نزدیک به ۴۰ شورا در کشور وجود دارد که از این تعداد تنها انگشت شمار فعالند و به وظایف خود عمل می‌کنند.

وی اظهارداشت: البته برخی از شوراها هم هستند که مدتی است فعال نشده‌اند و فقط زمان‌هایی که آمار شوراها مورد بررسی قرار می‌گیرد نامشان مطرح می‌شود. انصافا شورای اجتماعی که به ریاست وزیر کشور به قائم مقامی‌رئیس جمهور تشکیل می‌شود جزو شوراهای فعال است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: نوعا در ۲ یا سه ماه جلسه شورای اجتماعی با حضور کمیسیون اجتماعی تشکیل می‌شود و بر اساس موضوعات مختلف هم کار می‌کند، همین هفته گذشته همه این شورا جلساتی در ارتباط با بحث فراغت، ایجاد نشاط‌های جمعی و شادسازی جامعه داشت که تصمیماتی گرفته شد.

خدادادی در رابطه با برخی از این تصمیمات هم گفت: واگذاری برخی از تصمیمات و برنامه ریزی‌ها به شهرداری تهران، نمایش بازی‌های ایران در جام جهانی در ورزشگاه آزادی و حضور خانواده‌ها و همچنین موظف شدن شهرداری‌های مختلف برای طراحی اقدامات نشاط آور از جمله این تصمیمات بوده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ‌‌اظهارداشت: برخی از تصمیمات این شورا منتج به نتیجه می‌شود و برخی از آنها نیز مانند همه سازمان‌ها به اجرا نمی‌رسد و شکست می‌خورد چرا که اجرا دست این شورا نیست، این شورا تنها تصمیم گیرنده است.

وی اضافه کرد: شما فکر می‌کنید اگر نیروی انتظامی ‌‌اقدامی‌‌ براساس تصمیمات این شورا انجام دهد، تنها از این شورا حرف شنوی دارد؟ کل شورا تصمیم گرفت که خانواده‌ها برای تماشای فوتبال به ورزشگاه آزادی بروند اما نیروی انتظامی ‌با آن مخالفت کرد!

خدادادی ادامه داد: برخی از تصمیمات صرف به خاطر اینکه شورا آن را گرفته است اجرایی نمی‌شود و افراد و ارگان‌های دیگر هم برای خود تصمیم می‌گیرند که این اقدام در راستای اجرای تصمیمات خلل ایجاد می‌کند.