شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
بازدید: 140

بی‌تفاوتی بازار به توزیع مرغ منجمد دولتی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، قیمت مرغ در شروع هفته همچنان به روند افزایشی خود ادامه داده و  با ۱۰۰ تومان افزایش  نسبت به  اواخر هفته گذشته به کیلویی ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان در مراکز خرده‌فروشی رسیده است.

این در حالی است که طی روزهای اخیر، دولت عرضه مرغ منجمد را  با قیمت هر کیلوگرم ۸ هزار و ۹۰۰ تومان به منظور تنظیم بازار این کالا آغاز کرده، اما این اقدام تا امروز نتوانسته منجر به ایجاد تعادل در بازار مرغ شود.

در همین زمینه، حمیدورناصری، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام روز پنجشنبه گذشته با اشاره به اینکه توزیع مرغ منجمد تا تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار ادامه خواهد داشت، اعلام کرد: توزیع مرغ از هفته گذشته آغاز شده و با توجه به حجم در حال توزیع، هفته آینده شاهد کاهش قیمت مرغ گرم در بازار خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در توزیع این محصول در سراسر کشور وجود ندارد، گفت: هم اکنون روزانه هزار تا هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد در حال توزیع است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام قیمت متوسط مرغ گرم روز پنج شنبه را ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد و ادامه داد: قیمت مرغ در بازار باید به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برسد که این قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بنابر اعلام اتحادیه پرنده و ماهی نرخ مرغ امروز شنبه، یکم دی ماه، به این شرح است: قیمت هر کیلوگرم مرغ آماده طبخ در عمده فروشی درب  کشتارگاه  ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان، توزیع درب واحدهای صنفی ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان، مراکز خرده فروشی ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان، خرده فروشی مرغ شمال ۱۳ هزار تومان، قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۱۲ هزار تومان، سینه با کتف ۲۰ هزار تومان، سینه بدون کتف ۲۱ هزار تومان و فیله ۲۳ هزار تومان. (مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of