به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن هاشمی صبح امروز ضمن حضور در شهر زلزله‌زده سرپل ذهاب در گفتگوی زنده با شبکه خبر با بیان اینکه ارتباط مجموعه بهداشت و درمان کشور با مناطق زلزله زده، قطع نخواهد شد و حضور همکاران ما در این مناطق، مستمر و مداوم خواهد بود، گفت:  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا تثبیت شرایط در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: هفته گذشته دانشگاه علوم پزشکی شیراز و این هفته دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ۱۷۰ متخصص، فوق‌تخصص، پرستار و بهداشت‌یار در این مناطق مستقر شده‌اند.

وزیر بهداشت با تاکید براینکه در مقایسه با روزهای اول وقوع زلزله غرب کشور، شرایط بهتر شده و در حوزه بهداشت و درمان مشکل جدی وجود ندارد، اظهار کرد: خوشبختانه بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزا و بیماری‌های واگیری که منشا عفونی و میکروبی دارد در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد.

وی  با اشاره به اینکه در حال حاضر مصدوم یا مجروحی در مناطق زلزله زده وجود ندارد، افزود: تا کنون بیش از ۱۵۰۰ عمل جراحی برای مصدومان این حادثه انجام شده و این مصدومان دوره نقاهت خود را پشت سر می‌گذارند.

هاشمی از آغاز به کار دوباره بیمارستان‌های مناطق زلزله‌زده در آینده نزدیک خبر داد و عنوان کرد: بیمارستان جدید در سرپل ذهاب، ظرف روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد و بیمارستان آسیب‌دیده این شهر نیز  تا ۳ ماه آینده به طور کامل وارد چرخه خدمت می‌شود.

وی تصریح کرد: در سایر شهرها از جمله اسلام‌آباد مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم در جلسه امروز معاون اول رئیس‌جمهور تصمیماتی برای بهبود این شرایط گرفته و اقدامات دراز مدت آغاز شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بازسازی ۶۲ پایگاه تخریب شده، ترمیم ۱۴۰ مرکز بهداشتی آسیب دیده، ساخت ۲۴ مرکز جامع خدمات سلامت و بازسازی ۲ بیمارستان اسلام‌آباد غرب و سرپل ذهاب به سرعت انجام خواهد شد.