به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، ژاله رجوی در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره چشم‌پزشکی ایران، اظهارکرد: در کنگره امسال اساتید برجسته از کشورهای مطرح جهان حضور دارند و هر کدام ۵ سخنرانی در قسمت‌های مختلف ارائه خواهند داد.

استاد چشم‌پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی با اشاره به عارضه انحرافات چشمی افزود: عمده این انحرافات مادرزادی یا اکتسابی هستند و ۹۰ درصد موارد انحرافات چشمی مادرزادی با ۱ تا ۳ بار جراحی درمان می‌شود که بهترین زمان درمان انحرافات چشمی تا دو سالگى است.

رجوی ادامه داد: در ۷۰ تا ۸۰ درصد موارد این انحرافات با استفاده از عینک برطرف می‌شود و بقیه موارد نیاز به جراحی دارد و گاهى علل انحرافات غیر چشمى است که باید علت اولیه را پیدا و درمان کرد.

رئیس هیئت مدیره گروه فوق تخصصی استرابیسم با عنوان این مطلب که ضربه به سر و صورت می‌تواند منجر به انحرافات چشمی شود، گفت: اگر فرد به علت ضربه دچار فلج عضلات چشمى شود ۶ ماه تا یک سال صبر می‌کنیم تا عارضه کم کم اصلاح شود و اگر نشد جراحى برای این فرد ضرورت دارد.

رجوی در پایان تاکید کرد: بالغین براى حصول بهترین نتیجه درمانى بهتر است تا یک سال بعد از بروز انحرافات‌چشمی برای درمان اقدام کنند.