به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر اسمائیل یاسینی در نشست خبری دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران اظهار کرد‌: ترمیم در دندان‌پزشکی به معنای پرکردن دندان جهت جلوگیری از پیشرفت خراب شدن دندان‌ها و نرسیدن آنها به عصب دندان و جایگزین نکردن روش‌هایی همچون جایگیزنی و ایمپلنت است.

وی با بیان اینکه هنگام مصرف کردن مواد قندی حدود ۰ ۲ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد تا میکروب دهان فعال و ترشح اسید آن سبب پوسیدگی دندان‌ها ‌شود، افزود: تا حدودی خود بزاق دهان این مواد را خنثی می‌کند و بهترین روش در این زمینه شستن دهان با آب پس از خوردن مواد قندی است تا احتمال پوسیدگی کاهش یابد.

این متخصص دندانپزشکی ترمیمی خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر بیمه‌ها تنها هزینه کشیدن دندان را پرداخت می‌کنند در صورتی که پا پرکردن ساده دندان نیازی به کشیدن و جایگزینی دندان از دست رفته و مسائل بعدی نیست.

یاسینی با اشاره به اینکه بلیچینگ اولین قدم و کم هزینه‌ترین روش جهت سفید کردن دندان‌ها است، عنوان کرد‌: استفاده از این روش بیشتر از یک سال دوام ندارد اما برای افرادی که دارای دندان‌های حساسی هستند یا رنگ دندان‌های آنها مایل به خاکستری است، توصیه نمی‌شود.

وی ادامه داد: بلیچینگ را می‌توان بنابرنظر پزشک متخصص در مطب یا حتی خانه نیز جهت سفید کردن دندان‌های زرد و نارنجی انجام داد.