به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی نوبخت اشاره به اینکه افراد مبتلا به ام اس نباید دغدغه تهیه دارو و دیگر هزینه های سرسام آور درمانی را داشته باشند اظهار کرد: امروز رویکرد کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی این است که بیماران ام اس همانند بیماران دیالیزی، هموفیلی و تالاسمی از پرداخت برخی هزینه ها از جمله تهیه داروهای خارجی، آزمایشات، ام آر آی و سونوگرافی معاف شوند.

وی با بیان اینکه امروز یکی از دستاوردهای دولت یازدهم اجرای طرح تحول نظام سلامت است تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت در فرآیند اجرا با مشکلاتی روبه‌رو است و امید است با پشتوانه مجلس شورای اسلامی از دولت این مشکلات برطرف شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه به علت گستردگی فعالیت در بخش های مختلف درمانی این طرح از سال های پیش از لحاظ هزینه کردها حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان دچار کسری بودجه شد، خاطرنشان کرد: در نتیجه بروز این مشکل دولتمردان و مجلسی‌ها وراد بحث شدند و با هماهنگی دولت لایحه ترمیم بودجه در سال گذشته داده شد تا به این ترتیب این کسری بودجه جبران شود.

نوبخت در پایان با تاکید بر اینکه در صورت محدودیت امکانات باید مدیریت به درستی صورت پذیرد، گفت: در حال حاض هر گونه حمایتی لازم باشد از بیماری ام اس صورت می گیرد اما در قانون بودجه سال ۹۷ باید تکلیف هزینه‌های مرتبط با این بیماری مشخص شود.(ایسنا)