مصرف آب گریپ فروت بعد از استاتین ها می تواند تداخل ایجاد و درد شدید عضلانی ایجاد کند.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، سلامت، دکتر نوشین محمد حسینی، داروساز در برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت با بیان این که نباید مصرف آب گریپ فروت و استاتین ها را همزمان مصرف کرد، افزود این دو باید با فاصله مصرف شوند چون آب گریپ فروت موجب کاهش چربی خون می شود، حتی مصرف آب میوه های مخلوط که در آن آب گریپ فروت وجود دارد؛ آب میوه چه صنعتی و چه طبیعی باشد نباید همزمان مصرف شوند.
وی در پاسخ به این پرسش که افرادی که به دلایلی مجبور هستند چند نوع دارو را مصرف کنند آیا می توانند این داروها را همزمان مصرف کنند؟، گفت: بسته به نوع دارو فرق می کند؛ بعضی از داروها با هم تداخل ندارند و می توان آن ها را همزمان استفاده کرد؛ اما برخی داروها با هم تداخل می کنند و نباید آن ها را با هم استفاده نمود. در این حالت فرد باید دارو را به داروخانه ببرد و از مسئول فنی داروخانه در این خصوص سوال کنند.
این داروساز به خانم هایی که داروی هورمونی استفاده می کنند توصیه کرد و اظهارداشت: خانم هایی که از داروهای هورمونی استفاده می کنند به میزان بیشتری آب نیاز دارند اگر به هر دلیل یا به علت بیماری از داروهای هورمونی استفاده می کنید مایعات بیشتری بخورید چون نتابولیسم این داروها نیاز به آب دارد و سرخود دارو مصرف نکنید.