دکتر برلیانت بزرگمهر در گفت‌و‌گو با طبنا (خبرگزاری سلامت)،  درباره راهکارهایی جهت پیشگیری از گرمازدگی اظهار کرد: در تابستان به علت گرمی هوا و تعریق زیاد  مقدار زیادی آب از بدن دفع می‌شود که ضرورت دارد افراد با نوشیدن آب کافی آن را جبران کنند.

وی با بیان اینکه کم‌آبی بدن در فصل تابستان حتی می‌تواند کشنده باشد، افزود: نوشیدن آب در افزایش کارایی موثر است و به خاطر همین ورزشکاران و کوه‌نوردان بیش از فعالیت آب زیاد می‌نوشند.

این مشاوره تغذیه و رژیم درمانی خاطرنشان کرد: برخی از افراد در فصل تابستان به جای نوشیدن آب خنک از نوشابه‌های گازدار و آب میوه‌های غیر طبیعی استفاده می‌کنند که حاوی قند و شکر است و این مسئله سبب شده تا سلامتی آنها به خطر بیفتد و آب بدن مورد نیاز این افراد نیز به خوبی تامین نشود.

بزرگمهر عنوان کرد: برخی از افراد در تابستان میل به خوردن ناهار ندارند و این امر موجب شده تا این افراد خوردن هله و هوله‌های ناسالم همچون چیپس، پفک و انواع کیک‌ها را جایگزین غذای اصلی خود کنند یا در وعده شام پرخوری کرده که سبب چاقی و اضافه وزن در این افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده از میوه و سبزیجات در جهت تامین آب بدن موثر است، گفت: باتوجه به اینکه انرژی مغز و سلول‌های عصبی از بیشتر مواد قندی و نشاسته‌ای تامین می‌شود افراد جهت حفظ سلامت خود باید از خوردن خوراکی‌های شیرین و غیر مفید که موجب چاقی و افزایش چربی در بدن شده و ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد پرهیز کنند.