به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)؛ حیدرعلی عابدی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی‌و وزیر بهداشت در جلسه یکشنبه آینده کمیسیون حضور می‌یابند.

وی افزود: قرار است در این جلسه با حضور دکتر لاریجانی راهکارهای مناسب برای ترخیص دارو، نظارت بر توزیع دارو از طریق شرکت‌های دارویی دربیمارستان‌ها و تقویت بنیه مالی شرکت‌های دارویی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عابدی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل تحریم‌های بانکی پیش رو ممکن است برای شرکت‌های تولیدکننده دارو برخی مشکلات به وجود آید، البته درست که دارو جزء اقلام تحریمی‌نیست؛ اما باید مشخص شود که چگونه داروی مورد نیاز خریداری و هزینه آن پرداخت می‌شود، بنابراین برای این مسئله باید راهکار مناسبی اتخاذ شود؛ همچنین تقویت بنیه مالی شرکت‌های دارویی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: با توجه به اینکه درطرح تحول سلامت پرداختی‌ها به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی به موقع انجام نشد، لذا برای تامین اجتماعی و بیمه سلامت باید نسبت به تسویه حساب به شرکت‌های دارویی راهکار مناسب عملی در نظر گرفته شود؛ زیرا  تا طلب شرکت‌های وارد کننده دارویی نقد نشود، بنیه کافی برای ادامه فعالیت‌ها وجود ندارد.(مهر)